رای الیوم: سعودی بزرگترین بازنده انتخابات آمریکاست
سرویس خارجی:سردبیر روزنامه فرا منطقه‌ای «رای‌الیوم»، با یادآوری نقش مقام های سعودی در عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و حمایت همه جانبه آنها از دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه آمریکا، عربستان را بزرگترین بازنده انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا دانست.

عبدالباری عطوان در فایل صوتی که در تارنمای خبری این روزنامه منتشر شده با اشاره به تاثیر انتخابات آمریکا بر برخی کشورهای حامی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: عربستان بزرگترین کشور بازنده پیروزی جو بایدن نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود زیرا روابط تاریخی میان دمکرات ها و عربستان بسیار بد است.وی افزود: به نظر من بایدن روابط خوبی را با عربستان آغاز نخواهد کرد، باید بیاد داشته باشیم که وی حدود هشت سال معاون بارک اوباما رییس جمهوری پیشین آمریکا بوده و او سیاست های اوباما را اجرا خواهد کرد. نویسنده مشهور عرب گفت: اولین اقدام در اجرای چنین سیاستی، احیای «قانون جاستا» است که بر اساس آن عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در خصوص حوادث ۱۱سپتامبر تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.عطوان افزود: بایدن همچنین پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی (در کنسولگری عربستان در استانبول) را به جریان خواهد انداخت. دمکرات ها همچنین حقوق بشر را مد نظر قرار خواهند داد و با پرداختن به موضوع زنان فعال مدنی سعودی که در زندان بسر می برند، چه بسا کارزاری را برای آزادی آنان به راه خواهند انداخت.

سردبیر روزنامه رای الیوم اضافه کرد:همچنین بعید نیست که دمکرات ها جنگ یمن را نیز مورد توجه قرار دهند.وی افزود: کسانی که به عادی سازی روابط با اسرائیل اقدام و میلیاردها دلار پول در سبد ترامپ گذاشتند بهای بسیار سنگینی را پرداخت خواهند کرد. آمریکا تغییر می کند و متحدان آمریکا رنج زیادی را متحمل خواهند شد.

همچنین تارنمای خبری «۲۶سپتامبر » یمن نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که بر اساس آن «جو بایدن» نامزد «دمکرات» به کاخ سفید نزدیک و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری کنونی از آن خارج خواهد شد را برای عربستان و امارات شوک‌آور توصیف کرد.این پایگاه اطلاع‌رسانی یمنی در گزارشی از نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تاثیر آن بر سیاست کشورهای عربی منطقه خلیج فارس به نقل از برخی رسانه‌های آمریکایی از جمله «سی ان ان» و تارنمای «اکسیوس» گزارش داد که بایدن پس از شمارش ۹۹درصد از آرا در ایالت «جورجیا» که دارای ۱۶کرسی در کالج انتخاباتی است با ۹۱۷رای نسبت به ترامپ پیش است و این ایالت یکی از ایالت‌های تعیین کننده در انتخابات آمریکا به شمار می‌آید.

نسخه مناسب چاپ