پرداخت ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان استان تهران
مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان تحت حمایت و متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

به گزارش فارس، سید ابوالفضل پرپنچی با ارائه گزارشی از اقدامات این نهاد در حوزه اشتغال و خودکفایی، گفت: از ابتدای امسال ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به منظور اشتغال پایدار به مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار نیازمند واجد شرایط پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این میزان تسهیلات قرض‌الحسنه برای هزار و ۱۱۱ طرح اشتغالزایی از محل منابع امدادی و بانکی پرداخت شده است، افزود: از این تعداد تسهیلات پرداخت شده ۱۲۲ مورد برای مشاغل روستایی بوده است.

پرپنچی بیان کرد: طرح‌های اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران در شش‌ماهه نخست امسال در قالب طرح‌های دامداری، کشاورزی، خدمات، صنفی و صنعتی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران به ایجاد اشتغال از طریق مراکز کاریابی اشاره و بیان کرد: در همین مدت زمان هزار و ۶۶۹ مورد اشتغال از طریق معرفی به مراکز کاریابی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران ایجاد شده است.

وی یادآور شد: در این زمینه با ارائه تسهیلات اشتغالزایی ۸۵۳ خانوار با دریافت تسهیلات اشتغالزایی توانمند و از چرخه حمایتی خارج شده اند.

پرپنچی با بیان اینکه امسال دو هزار و ۴۵۳ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران از دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای شرکت کردند، افزود: متقاضیان پس از دریافت گواهی مهارت از تسهیلات اشتغال و خودکفایی برای ایجاد شغل بهره‌مند خواهند شد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه کمیته امداد برای کارفرمایان بسته‌های تشویقی در نظر گرفته است،گفت: این بسته‌ها شامل پرداخت حق بیمه به کارفرمایان یا تسهیلات قرض‌الحسنه با هدف ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد می‌شود و در مناطق محروم استان هم ارائه هر دو بسته تشویقی با هم به کارفرمایان امکان پذیر است.

وی افزود: کارفرمایان متقاضی نیروی کار می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین دفتر کمیته امداد نسبت به ارائه درخواست نیروی کار اقدام و با مشارکت در امر خیر و خداپسندانه توانمندسازی مددجویان، از بسته تشویقی کاریابی این نهاد بهره‌مند شوند.

ارائه ۱۰ هزار جهیزیه

خبر دیگر اینکه، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از ارائه ۱۰ هزار فقره جهیزیه به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد در شش ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین خدرویسی با اشاره به اینکه کمک به تشکیل خانواده و صیانت از این نهاد مقدس از مهم‌ترین برنامه‌های حمایتی کمیته امداد است، گفت: در شش ماهه نخست امسال ۱۰ هزار و ۶۳۱ فقره کمک هزینه ازدواج و جهیزیه با اعتباری معادل ۴۶ میلیارد تومان به مددجویان متقاضی پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خاطرنشان کرد: کمیته امداد با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و توزیع پنج قلم کالای اساسی جهیزیه شامل، یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و تلویزیون را برای خانواده‌های نیازمند پیش‌بینی کرده که در حال انجام است.

نسخه مناسب چاپ