خط ارتباطی مردم با اطلاعات
لزوم افزایش ساعات کار مراکز خدماتی

به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا، برخی بانک‌ها روزهای زوج یا فرد فعالند و تازه آنهایی هم که فعالند، باید با ۶۰ درصد کارکنان دایر باشند و این یعنی ازدحام در شعبه‌ها، زیرا از جمعیت مراجعان که چیزی کم نمی‌شود، بلکه موجب تجمع آنها می‌شود. بنابراین درست‌تر این است که نه از تعداد شعبه‌ها بکاهند و نه از تعداد کارمندان، بلکه می‌بایست بر ساعات فعالیت بانک‌ها و سایر مراکز خدماتی بیفزایند تا در یک ساعت خاص جمعیت به این محل‌ها هجوم نیاورد.

مشتری بانک

با خواهش و تمنا نمی‌توان با کرونا مبارزه کرد

۱۲۴ هزار پیامبر آمدند و مژده بهشت و بیم از آتش جهنم را دادند، اما متاسفانه بیشتر مردمان در طول تاریخ، اعتنایی به آن نکرده‌اند. نمی‌دانم چگونه است که برخی مسئولان انتظار دارند با خواهش و تمنا یا گفتن اینکه در هر دقیقه چند نفر بر اثر کرونا از دنیا می‌روند، مردم بترسند و در خانه بمانند! هر حکومتی باید به شیوه‌های معقول اعمال حاکمیت کند، تا عده زیادی گمان نکنند که آشفته بازار است و هر کار که می‌خواهند، بکنند. در همین موضوع نیز با خواهش و التماس کاری پیش نمی‌رود، باید قانونی حرف زد و عمل کرد و سختگیری داشت.

هموطن

ایران با کاخ سفید تماس بگیرد!

ترامپ گفته بود که «پس از برگزاری انتخابات آمریکا، نخستین تماس با کاخ سفید، از ایران خواهد بود.»، حالا که نتیجه انتخابات آمریکا معلوم شده است، برای اینکه پیش‌بینی او محقق شود، پیشنهاد می‌کنم ایران با کاخ سفید تماس بگیرد و از ترامپ بخواهد که خودش، معاون اولش و وزیر خارجه‌اش محترمانه خود را تسلیم کنند و آماده محاکمه به دلیل جنایت‌های متعددشان علیه مردم ایران و به ویژه به شهادت رساندن سردار سلیمانی و همراهانش شوند.

تلفن به خط ارتباطی

مسیر دوچرخه‌سواری بلوار کشاورز را برچینند

از شهرداری منطقه ۶ تهران تقاضا می‌کنیم مسیر ویژه دوچرخه‌سواری در وسط بلوار کشاورز را برچینند، دوچرخه‌سواری در این خیابان طی ۱۰ سال گذشته با استقبال مردم مواجه نشده است و در عوض موتورسوارانی که با سرعت از این مسیر می‌گذرند، امنیت رهگذران را به خطر می‌اندازند. متاسفانه ماموران راهنمایی و رانندگی نیز هیچ واکنشی به آن نشان نمی‌دهند و به نصب تابلوی ورود «موتور ممنوع» بسنده کرده‌اند.

رهگذر بلوار کشاورز

چرا شیب کاهش قیمت‌ها نامحسوس است؟

کاهش قیمت دلار و طلا در بازار، نویدی از کاهش تورم و برگشت آرامش به بازار است، اما متأسفانه شیب این کاهش در مقابل افزایش قیمت‌ها بسیار نامحسوس است و گویا قانون اقتصادی عدم برگشت قیمت‌ها به قبل از گرانی‌ها در کشور ما قابل اجرا نیست! ای کاش بازرسان تعزیرات حکومتی برای مقابله با متخلفان و مسببان گرانی‌ها در کشور اقدام کنند و نگذارند مشکلات معیشتی مردم هر روز بیشتر شود. به عنوان مثال افزایش قیمت ادویه‌جات و انواع حبوبات که در کشور تولید می‌شود و ما نیز جزو کشورهای صادرکننده آن‌ها هستیم، چه ربطی به تحریم‌ها دارد؟

شهروندی از تهران

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی عادلانه نیست

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که طی سال‌های گذشته یکی از آرزوهای آنان بود و همواره در حسرت آن روزشماری می‌کردند، بعد از وعده و وعیدهای بسیار مردادماه امسال اجرایی شد، اما شیوه این همسان‌سازی باعث اجحاف در حق اکثریت بازنشستگان تأمین اجتماعی شده، زیرا مدرک تحصیلی، سابقه پرداخت حق بیمه و سال‌ها مدیریت آنان در این متناسب‌سازی به درستی اعمال نشده است. چرا ۲ کارمند که به طور همزمان و به مدت ۳۰ سال در بخش‌های دولتی خدمت کرده‌اند و در زمان بازنشستگی یکی از صندوق‌ بازنشستگی کشوری و دیگری از تأمین اجتماعی مستمری دریافت می‌کند، افزایش حقوق آنان در پی همسان‌سازی باید تفاوت چشمگیری تا ۱ میلیون تومان داشته باشد؟ از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور خواهان رفع تبعیض از بازنشستگان تأمین اجتماعی هستیم.

بازنشسته تأمین اجتماعی

دولت از نخبگان اقتصادی دعوت به‌ همکاری کند

با وجود مشکلات فراوانی که در اوضاع اقتصادی کشور به وجود آمده است و با افزایش تحریم‌ها روبرو شده‌ایم، استفاده از اقتصاددانان و کارشناسان نخبه و باتجربه در کشور ضروری است و دولت با دعوت به همکاری از آنان، می‌تواند استمرار گرانی‌ها و فشارهای روانی آن را متوقف کند.

هموطن

مردم نباید هزینه تصمیم‌های اشتباه را بپردازند

در شرایطی که مسئولان بهداشت و درمان کشور از بازگشایی مراکز خرید گلایه‌مندند و بر تعطیلی رسمی بسیاری از اصناف اصرار می‌ورزند، دولت بدون توجه به مشکلات آنان و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا در اجرای دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و درمان تعلل می‌کند. چرا دولتمردان به حفظ جان و سلامت مردم به اندازه کافی توجه ندارند و مردم باید هزینه تصمیم‌های اشتباه برخی از مسئولین را بپردازند؟ ایکاش خود مردم برای ریشه‌کن کردن ویروس منحوس کرونا در کشور اقدام و پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت کنند.

تلفن به خط ارتباطی

چرا وام ودیعه مسکن پرداخت نمی‌شود؟

علیرغم این‌که اجاره خانه‌ها هنوز کاهش نیافته است و مستأجران همچنان با مشکل تهیه مسکن مواجه هستند دیگر از اعطای وام کمک ودیعه مسکن از سوی دولت خبری نیست و هیچ بانک عاملی این وام را پرداخت نمی‌کند. متأسفانه تعداد زیادی از مستاجران هزینه‌های گزافی را برای دریافت کد رهگیری پرداخت کرده‌اند تا بتوانند از تسهیلات این وام استفاده کنند؛ اما گویا این برنامه نیز مانند دیگر تصمیمات دولت در زمینه مسکن به دست فراموشی سپرده شده است!

مستأجری از شهریار کرج

ضرورت مقابله با ترویج فرهنگ منحط غربی!

چند سالی است که پای به اصطلاح جشن «هالووین» که فرهنگ اروپایی ـ آمریکایی دارد، به کشور ما باز شده است و متأسفانه شمار کسانی که «هالووین» را جشن می‌گیرند، کم نیست. بسیاری از قنادی‌ها، کیک‌ها و شیرینی‌های مخصوص این شب‌ها را پشت ویترین‌هایشان قرار دادند و سفارش هم گرفتند، آتلیه‌های عکاسی برای گرفتن عکس‌های خاص «هالووین» در صفحات مجازی تبلیغات گسترده‌ای کردند و آرایشگران هم آمادگی خود را برای گریم خوفناک روز «هالووین» اعلام داشتند! در شرایط شیوع بیماری کرونا که بسیاری از جشن‌ها و مراسم مذهبی در کشورمان اجرا نمی‌شود، افراد معدودی به ویژه جوانان متأسفانه در این جشن مسخره حضور یافتند! ایکاش مسئولان فرهنگی برای جلوگیری از نفوذ برخی از فرهنگ‌های منحط و بی‌ریشه و اساس غربی در کشورمان تلاش بیشتری داشته باشند.

دبیر آموزش و پرورش

چرا واکسن آنفلوآنزا توزیع نمی‌شود؟

حدود ۲ ماه از وعده توزیع واکسن آنفلوآنزا از سوی مسئولان بهداشت و درمان برای سالمندان و بیماران زمینه‌ای می‌گذرد، اما همچنان از توزیع آن در داروخانه‌ها و مراکز بهداشت خبری نیست. به نظر مسئولان در این شرایط بحران اقتصادی پرداخت هزینه ۲۳۰ هزار تومانی برای تهیه این واکسن به قیمت آزاد برای چه تعداد از افراد جامعه امکان‌پذیر است؟ ایکاش حالا که دولت مهار گرانی‌ها و تورم را در برنامه‌هایش دارد، تلاش و همت خود را برای رایگان کردن هزینه‌های درمان و دارو به کار ببرد تا مردم نگران هزینه‌ سنگین مداوای بیماری‌های خود نباشند.

بیمار مبتلا به دیابت

پاسخ مسؤولان

روزنامه اطلاعات دخل و تصرفی در سایت پیشخوان ندارد

باسلام و احترام، در پاسخ خواننده گرامی روزنامه اطلاعات که نسخه الکترونیکی آن را مطالعه می‌فرمایند، به استحضار می‌رساند بخش IT روزنامه اطلاعات هیچگونه اشراف و دخل و تصرفی در سایت پیشخوان ندارد و سیاست‌های سایت پیشخوان را مدیران آن تنظیم و اجرا می‌کنند ایشان چنانچه مایل به مطالعه هستند، می‌توانند از بخش روزنامه اطلاعات در پیام‌رسان‌های بله، تلگرام و سایت www.ettelaat.com استفاده کنند. آدرس پیام‌رسان‌های یادشده نیز هر روز در صفحه اول روزنامه چاپ می‌شود.

واحد اطلاع‌رسانی روزنامه اطلاعات

درخصوص چرخش فایل صفحات روزنامه اطلاعات

در پاسخ به پیام چاپ شده در روزنامه اطلاعات ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹ در مورد ایراد داشتن فایل pdf صفحات روزنامه به صورت چرخش ۹۰درجه‌ای، ضمن تشکر از توجه خواننده محترم روزنامه اطلاعات به آگاهی می‌رساند فایل pdf صفحات در تاریخ‌های ۱۴ر۷ر۹۹ صفحه ۱۱ و ۱۵ر۷ر۹۹ صفحه ۹ به دلیل بهم خوردن تنظیمات نرم‌افزار چرخش ۹۰درجه داشته که تصحیح شده است.

واحد IT روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ