موافقت رئیس جمهوری با تعطیلی ۲هفته ای تهران و مخالفت استاندارتکذیب شد
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: مباحثی که مبنی بر موافقت رئیس جمهوری با تعطیلی دو هفته ای تهران و مخالفت استاندار با اجرای آن مطرح شده بود، به هیچ وجه صحت ندارد.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در یکی از بخشهای خبری سیما درباره محدودیت‌هایی که قرار است به دلیل افزایش شیوع کرونا اعمال شود، گفت: در وهله اول تاکید می‌کنم که ستاد ملی کرونا یک سخنگو دارد و سخنگوی ستاد هم من هستم و مطالبی که در ارتباط با مصوبات ستاد ملی باید ارائه شود،‌ به‌گونه‌ای است که از زبان بنده باید اعلام شود. اینکه عزیزان پیشنهادها را به عنوان مصوبات تلقی می‌کنند، کار درستی نیست.

وی افزود: در شنبه‌ای که گذشت در ستاد ملی مقابله با کرونا، دو پیشنهاد مطرح شد؛ پیشنهاد اول در زمینه ایجاد محدودیت در مراکز استان‌ها و شهرهای پرجمعیت از ۲۰ آبان ماه بود که مصوب شد و از ساعت ۱۸به بعد، محدودیت‌هایی اعمال می‌شود. پیشنهاد دوم هم بحث منع رفت‌و‌آمدهای درون شهری توسط خودروهای شخصی بود که مورد بحث قرار گرفت و مقررشد ‌بررسی بیشتری در این زمینه انجام دهیم‌ زیرا هر اقدام و محدودیتی که قرار باشد اعمال شود، باید از جنبه‌های مختلفی مانند تاثیرش بر کنترل بیماری، قابلیت اجرایی آن و… بررسی و بعد از جمع‌بندی نظرات، تصمیم‌گیری شود. بنابراین اینکه گفته شده از شبنه قرار است این محدودیت اعمال شود، به هیچ وجه فعلا مصوبه ستاد ملی کرونا را ندارد و‌ بعد از تصویب نهایی به اطلاع مردم می‌رسد.

رئیسی درباره پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای تهران گفت: ظاهرا یکی از همکاران به گونه‌ای مطرح کرده بودند که پیشنهادی مبنی بر تعطیلی دو هفته‌ای تهران ارائه شده و حتی فراتر از این گفته شده بود که ظاهرا رئیس جمهوری با تعطیلی دو هفته‌ای تهران موافقت کرده است، اما استاندار اجرا نمی‌کند. ‌قاطعانه می‌گویم که این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و این پیشنهاد هم مانند سایر پیشنهادهایی است که مطرح شده است.وی ادامه داد: در ستاد ملی که با ریاست

رئیس‌جمهوری برگزار می‌شود، اگر از سوی کمیته‌ها پیشنهادی داده شود، مطرح می‌شود و اجماعی درباره نظرات انجام شده و سپس تصمیم‌گیری می‌شود.

اگر ستاد ملی تصمیمی‌را اتخاذ کرده و ابلاغ شود، قطعا لازم‌الاجراست و کسی نمی‌تواند آن را اجرا نکند، بنابراین این خبر دچار اشکال است. در ستاد ملی اگر پیشنهادی شود، بررسی شده و آقای رئیس جمهوری هم مانند سایر اعضای ستاد نظر می‌هند و اگر پیشنهادی مصوب شود، کسی نمی‌تواند آن را اجرا نکند.

رئیسی گفت: پیشنهادهای مختلفی از استان‌های مختلف می‌آیده و مورد بررسی و بحث کارشناسی قرار می‌گیرد و در ستاد مطرح و تصمیم گیری می‌شود.

اینکه تصمیم‌گیری در‌ زمینه‌ تعطیلی دو هفته‌ای تهران شده ‌و‌ کسی مخالفت کرده است‌، به‌هیچ‌وجه صحت ندارد.

نسخه مناسب چاپ