دفاعیات وکیل مدافع امامی در دوازدهمین جلسه محاکمه متهمان پرونده فساد بانک سرمایه
سرویس خبر : دوازدهمین جلسه رسیدگی به اتهام های محمد امامی و دیگر متهمان پرونده فساد بانک سرمایه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

در ابتدای این جلسه وکیل مدافع متهم امامی به دفاع از موکلش پرداخت و سپس قهرمانی نماینده دادستان گفت: ‌ قاضی تشخیص می‌دهد که پرونده نقص دارد یا خیر. ما سه مرجع تشخیص داریم که وزارت اطلاعات یکی از آنهاست.

نماینده دادستان تاکید کرد: مژگان پیراسته خواهر مهسا پیراسته همسر سابق امامی کارمند او بوده است. در ردیابی‌ها متوجه شدیم که ۱۰ میلیارد تومان به حساب مژگان پیراسته رفته است. او را خواستیم و بازخواست کردیم که متوجه شدیم که امامی شماره حساب مژگان پیراسته را خواسته است و ۱۰ میلیارد به حساب او ریخته است. بلافاصله هم قادری آن را از حساب این خانم خارج کرده است. مهسا پیراسته همسر سابق امامی هم در روند اخذ تسهیلات و ضمانت‌نامه‌ها هیچ نقشی نداشته است. اگر وکیلشان و امامی سندی دارند ارائه دهند تا موضوع را بررسی کنیم.

قاضی مسعودی مقام هم در واکنش به دفاعیات وکیل متهم امامی گفت: اظهارات شهود با متهمان متفاوت است؛ حسینی متهم پرونده بود؛ از شما خواسته می‌شود که رعایت صداقت را داشته باشید. وکیلی که پول می‌گیرد تا وکالت کند باید پرونده را به سرعت رسیدگی کند و نقاط ضعف و قوت را بگوید و مطالب خود را ارائه دهد؛ پیشداوری برای یک وکیل مناسب نیست. شما آنقدر شکایت کرده‌اید که در سراسر تهران هر کس می‌گوید بسم‌الله، یک شکایت علیه وی مطرح می‌کنید. رسیدگی و شکایت مراحل دادرسی دارد.

وکیل متهم امامی در ادامه گفت: در رابطه با گران‌نمایی از کارشناسان شکایت کردیم؛ بحث تحقیق و تفحص مجلس هنوز قطعی نشده است؛ وقتی برای خلاف واقع بودن تحقیق و تفحص مجلس شکایت می‌کنیم، می‌گویند شعبه مکلف است که رسیدگی کند. گزارش بازرسی موارد خلاف واقع دارد؛ چرا باید اکنون اداره آگاهی اعلام کند که اجازه دهید ضمانت‌نامه‌ها را ردیابی کنیم؛ شکایات ما مستند و مستدل بوده است.

قاضی در واکنش به اظهارات وی گفت: شما در صحبت هایتان به مجلس اتهام می‌زنید؛ شما نمی توانید در دادگاه، مجلس یک کشور را زیر سئوال ببرید که «این کار را کرده‌اند تا امامی را زمین بزنند!»

نسخه مناسب چاپ