افتتاح کتابخانه عمومی« شهدای نوبهار» در سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم ‏
 

قم ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار قم در سالروز ورود کریمه اهل بیت(س) به قم، کتابخانه عمومی شهدای نوبهار را با اعتباری بالغ بر ۴۱ میلیارد ریال افتتاح کرد.

بهرام سرمست در آیین افتتاح کتابخانه عمومی شهدای نوبهار قم، ضمن تبریک سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و بویژه شهدای منطقه نوبهار قم، اظهار کرد:

بهره برداری از این پروژه فرهنگی می‌تواند در ارتقای سطح علمی این منطقه تأثیر گذار باشد.

وی با اشاره به اقدامات مدیریت استان برای عملیاتی کردن دغدغه‌های مقام معظم رهبری در موضوعات فرهنگی و کتاب و کتاب خوانی بویژه در مناطق کمتر برخوردار، افزود: اجرای این پروژه در منطقه‌ای از قم که سهم مهمی در

شکل گیری انقلاب و دفاع مقدس دارد و بهره برداری از آن در سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم، یکی از ویژگی‌های فرهنگی و مهم کتابخانه عمومی شهدای نوبهار است.

سرمست به ضرورت ایجاد فضاهای مختص کودکان و نوجوان در کتابخانه شهدای نوبهار اشاره کرد و گفت: این امکان از ویژگی‌های خوب و مناسب برای کتابخانه‌های عمومی است و در زمینه نهادینه سازی فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در سنین پایین بسیار اثرگذار است.

وی با بیان اهمیت کار در حوزه کتاب و کتاب خوانی، اضافه کرد: در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی در این زمینه، توجه به ترویج فرهنگ کتاب خوانی اهمیتی دوچندان دارد که باید متولیان امر امکانات فرهنگی لازم در این مقوله را مهیا کنند. استاندار قم با تاکید بر ضرورت استقرار کتابخانه‌ها و قرائت خانه‌ها در مناطق مختلف استان، ادامه داد: بهره مندی از فضای دیجیتال و نرم افزارهای کتاب خوانی در عصر جدید اجنتاب ناپذیر است و باید مسئولین کتابخانه‌ها در استان برای عرضه محصولات فرهنگی، محتوا و کتاب‌های الکترونیکی اقدامات لازم را صورت دهند تا در شرایطی مانند بحران شیوع کرونا مردم بتوانند از فرصت فضای مجازی بهترین بهره را ببرند. وی درباره ظرفیت‌های عمومی کتابخانه‌های مراکز حوزوی، مدارس علمیه و دفاتر علما و دانشگاه‌های استان خاطر نشان کرد: استفاده از این گنجینه‌ها و ظرفیت خیرین در توسعه کتابخانه‌ها و قرائت خانه‌های شبانه روزی و بستر سازی ارتباط متمرکز و یکپارچه فیزیکی و نرم افزاری این مراکز در استان، بهره‌وری مطالعاتی در استان قم را دوچندان می‌کند. ‏

نسخه مناسب چاپ