کرمان میزبان مسابقات بین المللی جودو جام شهید سپهبد قاسم سلیمانی می شود
 

کرمان – خبرنگار اطلاعات : نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: برگزاری جام‌های ورزشی به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی سبب زنده نگه داشتن یاد و ترویج مکتب این شهید در عرصه بین المللی می‌شود.

محمدمهدی زاهدی در دیدار با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو افزود : برگزاری جام بین المللی جودو به نام شهید حاج قاسم سلیمانی لازم است و سبب می‌شود تا نام و یاد حاج قاسم در کشور و دنیا زنده نگه داشته شود . این جام باید در سطح بین المللی برگزار شود و استان کرمان آمادگی میزبانی این جام را دارد.

میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان هم در این دیدار با اشاره به جایگاه ورزشی استان گفت : جودو یک ورزش المپیکی است و جایگاه مهمی در کشور دارد که باید با برنامه‌ریزی لازم، انتظار ورزشکاران این حوزه برآورده شود که در این باره از فدراسیون جودو هم درخواست همکاری داریم.

همچنین آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو با بیان این که یک سال قبل در شرایط سختی بودیم، افزود : تعلیق ظالمانه از شهریورماه سال گذشته شرایط سختی بر ورزش جودو ایجاد کرد.البته تهدیدی بود که به فرصت تبدیل شد و ما در داخل کشور مورد حمایت قرار گرفتیم.

وی در ادامه با بیان این که امروز آرامگاه سردار دل‌ها در شهر کرمان قرار دارد، ادامه داد: استان کرمان جزو استان‌های موفق در ورزش جودو به‌ویژه در همگانی کردن ورزش است.اکنون شمار ورزشکاران جودوی ما در کشور ۹۰ هزار نفر است که نام آنها در سامانه ثبت است.

رئیس فدراسیون جودو با بیان این که مسابقات

بین المللی جودو جام شهید سپهبد قاسم سلیمانی در استان کرمان برگزار می‌شود و ما از برگزاری آن استقبال می‌کنیم، افزود: برگزاری جایزه بزرگ جودو با نام این شهید بزرگوار را هم پیگیری و افتخار خواهیم کرد که برای حاج قاسم کاری را انجام بدهیم.

نسخه مناسب چاپ