اژه‌ای: در برخورد با ناامن کنندگان جامعه نباید سهل انگاری شود
 

سرویس خبر:‌ مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دادگاه انقلاب اسلامى تهران برگزار شد.

در این مراسم از اقدامات و زحمات حجت‌الاسلام و المسلمین غضنفرآبادی رئیس سابق دادگاه انقلاب اسلامی تهران تقدیر و حجت الاسلام و المسلمین زرگر به عنوان رئیس جدید این دادگاه معرفی شد.

معاون اول دستگاه قضا در این مراسم گفت: با کسانی که امنیت جامعه و مردم را مخدوش و آ‌رامش جامعه را مخدوش می کنند، نباید سهل انگاری کنیم و باید برخورد جدی در دستور کار باشد. در مواردی که امنیت جامعه را به خطر می‌اندازند و با سرویس‌های بیگانه ارتباط برقرار می‌کنند، باید برخورد سخت کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای، افزود:‌معتقدم ما به دادگاه و دادسرای انقلاب نیاز داریم. دادگاه انقلاب خدمات فراوانی را برای امنیت کشور، مبارزه با خائنان و مبارزه با قاچاق مواد مخدر داشته است.

وی ادامه داد : نباید نسبت به مسائل مهمی از جمله مواد مخدر نگاهمان کم رنگ شود؛ در طول این سال‌ها چه تعداد خانواده‌ها گرفتار مواد مخدر شده اند؟ چه جوان‌ها گرفتار شدند، چقدر جان‌ها گرفته شده است و چقدر ضرر‌های مالی و معنوی در این باره داشته‌ایم. لذا نباید نگاهمان در مبارزه با مافیای مواد مخدر کمرنگ شود؛ با قاچاقچیان کالا و ارز و سازمان یافته باید در گام دوم انقلاب مبارزه جدی داشته باشیم.

معاون اول دستگاه قضا گفت: دادگاه و دادسرای انقلاب برای مقابله با فساد و مفسدان اقتصادی که آگاهانه یا ناآگاهانه در جنگ اقتصادی دشمن شریک شده‌اند نباید انفعال داشته باشد و سهل انگاری کند.

وی با تاکید بر ضرورت به روز رسانی روش ها وتکنیک ها ، گفت: ما نمی‌توانیم همان ابزار‌هایی که برای مفسدان، خائنان، تروریست‌ها و قاچاقچیان در گذشته به کار می‌بردیم امروز هم به کار ببریم ،لذا باید با همفکری به روز شویم تا بتوانیم یک مقابله درست انجام دهیم. مجازات باید متناسب با جرم باشد و باید در همه موارد تناسب را در نظر بگیریم.

نسخه مناسب چاپ