اخبار کوتاه خارجی
 

دادگاه عالی ورزش محرومیت مالی قدوس را بخشید

با تصمیم دادگاه عالی ورزش، سامان قدوس جریمه مالی به هوئسکا اسپانیا پرداخت نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بعد از انتقال نافرجام سامان قدوس به هوئسکا اسپانیا، این باشگاه اسپانیایی از بازیکن ایرانی شکایت کرد تا او چهار ماه محروم و تیم اوسترشوندز سوئد نیز از دو پنجره نقل و انتقالات محروم شود. فیفا هم سامان قدوس را ملزم به پرداخت ۴ میلیون یورو جریمه به هوئسکا اسپانیا کرد. اما حالا دادگاه عالی ورزش با وتوی تصمیم فیفا در قبال جریمه نقدی، اعلام کرد بازیکن ایرانی، نیازی به پرداخت این هزینه به تیم هوئسکا اسپانیا ندارد.

سامان قدوس امیدوار است با تثبیت جایگاه در برنتفورد انگلیس، بتواند در انتخابی جام جهانی، تیم ملی را همراهی کند.

رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس استعفا کرد

رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس پس از توهین نژاد پرستانه به سیاه پوستان، از سمت خود کناره گیری کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، «گرگ کلارک» رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس در مجلس این کشور سخنرانی کرد و در میان صحبت های خود به سیاه پوستان انگلیس، توهین نژاد پرستانه کرد که باعث خشم آنان شد.اظهار نظری که با فشار‌ رسانه‌های مختلف در نهایت به استعفای کلارک از سمت خود منجر شد و «پیتر مک کورمیک» موقتا جای او را گرفت. گفتنی است که کلارک در متن استعفای خود از تمامی سیاه پوست‌ها عذرخواهی و اظهار کرده مدت زیادی است که تصمیم گرفته فوتبال را ترک و از سمت خود استعفا کند.

شکایت بارسا از نیمار برای دریافت ۹ میلیون پوند

بارسلونا در اقدامی عجیب ۹ میلیون پوند بیشتر به نیمار در ۲ سال اول حضور این بازیکن داده است که می‌خواهد الان آن را پس بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، نیمار در سال ۲۰۱۳ از سانتوس راهی بارسلونا شد و سال ۲۰۱۷ با ارزش ۲۲۲ میلیون یورو به پاریس رفت.حالا بارسلونا مدعی شده که در ۲ سال اول حضور نیمار در این باشگاه به خاطر یک اشتباه محاسباتی مالیاتی، نزدیک به ۹ میلیون پوند بیشتربه او پول داده است. جالب اینجاست که نیمار پیش از این، نزدیک به ۵٫۹ میلیون پوند در خصوص «پاداش پرداخت نشده» به بارسلونا پرداخت کرد.در هر حال بارسلونا می‌خواهد دوباره از نیمار دراین شرایط اقتصادی پول بگیرد.

مسابقه لژیونرهای والیبال ایران در کاپ اروپا لغو شد

دیدار تیم‌های گرینیارد مازیک و شامون فرانسه در مرحله یک‌شانزدهم نهایی کاپ اروپا به دلیل ابتلای تعدادی از اعضای تیم شامون به ویروس کرونا لغو شد. به گزارش ایرنا، این مسابقه در حالی لغو شد که گرینیارد و شامون باید در دور رفت به مصاف هم می‌رفتند اما با لغو مسابقه، مشخص نیست برنامه بازی هفته آینده ۲ تیم در دور برگشت پابرجا بماند یا نه.

گفتنی است که باشگاه گرینیارد مازیک در این فصل امیرحسین اسفندیار و جواد کریمی ۲ بازیکن جوان تیم ملی والیبال ایران را به خدمت گرفته است.گرینیارد که در رده دوم لیگ بلژیک قرار دارد، در مسابقه بعدی خود باید روز شنبه به مصاف تیم قعر جدولی وارِم برود.

نسخه مناسب چاپ