چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز شنبه ۲۴ آبان ماه ۱۳۵۹ (برابر با ۶ محرم ۱۴۰۱، ۱۵ نوامبر ۱۹۸۰) نقل شده است
دشمن تمام نیروهای خود را برای تصرف سوسنگرد به کار گرفته است

براساس گزارشی که ساعت پنج‌وچهل و پنج دقیقه بامداد امروز دریافت شده است، مدافعان انقلاب اسلامی در «سوسنگرد» همچنان از شهر در برابر هجوم گسترده دشمن دفاع میکنند. دشمن از بامداد دیروز تلاش فراوانی بکار گرفته تا سوسنگرد را که در ۳۵ کیلومتری مرز عراق است به تصرف خود درآورد.

۳۰ تانک و خودرو دشمن منهدم شد

ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران اطلاعیه‌‌های شماره ۲۸۸ و ۲۸۹ خود را بشرح زیر منتشر کرد:

جنگنده‌های هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران «هوانیروز» امروز بیست و سوم آبانماه در منطقه شمال غربی اهواز بر مزدوران متجاوز عراقی تاختند و ضمن انهدام کامل تعداد پانزده دستگاه تانک، سه دستگاه نفربر زرهی، هفت دستگاه تریلر حامل مهمات دشمن، یک عراده توپ ضد هوائی دشمن بیش از شصت تن از قوای کفر را به هلاکت رساندند. و…

آخرین جلسه محاکمه سعادتی

ساعت دو و نیم بعدازظهر جمعه نهمین و آخرین جلسه محاکمه محمدرضا سعادتی عضو سازمان مجاهدین خلق ایران و متهم به جاسوسی به نفع کشور بیگانه پایان یافت. و دادگاه وارد شور شد. در پایان نهمین جلسه دادگاه آقای لاجوردی دادستان انقلاب اسلامی تهران گفت:

به تمام پاسدارها و اعضای کمیته‌ها ابلاغ میشود هرکجا آقای رفیعی‌نژاد و محسن رضایی را دیدند بازداشت کنند. چون اینها و اعضای کادر رهبری سازمان مجاهدین خلق متهم هستند و باید خودشان را معرفی کنند…

پرونده صادق قطب‌زاده مختومه نیست

آیت‌الله قدوسی دادستان دادگاه‌های انقلاب اسلامی ایران طی گفتگویی اعلام داشت که صادق قطب‌زاده فعلا با کفالت آزاد شده است.

آیت‌الله قدوسی گفت: ایشان (صادق قطب‌زاده) هم‌ که با کفالت فعلا آزاد شده و پرونده‌اش هم مفتوح است و پرونده مختومه نیست.

رجائی: جنگ را باید با محتوای قوی سیاسی ادامه دهیم

آقای محمدعلی رجائی نخست‌وزیر جمهوری اسلامی ایران و بهزاد نبوی وزیر مشاور که بعدازظهر پنجشنبه برای بازدید از جبهه‌های جنگ و مناطق جنگ‌زده جنوب وارد اهواز شده بودند، ساعت ۱۷ دیروز اهواز را به قصد تهران ترک کردند و دیشب وارد تهران شدند.

آقای رجائی و همراهان پس از ورود به اهواز از چند نقطه جنگ‌زده در داخل شهر اهواز دیدن کردند و سپس به بیمارستان‌هائی که مجروحین جنگ در آنها بستری بودند رفتند. نخست‌وزیر ساعت ۷ بعدازظهر پریروز در محل سپاه پاسداران حضور یافت و سخنانی ایراد کرد. آقای رجائی در قسمتی از سخنان خود گفت: آنچه که محتوای حرف ماست، این است که حتما باید جنگ را با یک محتوای قوی سیاسی ادامه دهیم و با احراز موقعیت سیاسی قوی جنگ را تمام کنیم.

بمباران تأسیسات مخازن نفتی پالایشگاه موصل و چند ستون عملیاتی دشمن

خبرنگاران دیشب بنقل از فرماندهی یکی از پایگاههای هوائی کشور گزارش دادند: بعدازظهر دیروز خلبانان دلاور و شجاع ما در یک عملیات تحسین‌آمیز، بیشتر قسمت‌های تأسیسات نفتی پالایشگاه موصل و مخازن آنرا در خاک عراق بکلی منهدم ساختند و چند ستون عملیاتی دشمن را که در نوار مرزی، در شمال شرقی عراق در حال جابجائی بودند، بمباران کردند و تلفات سنگینی به مزدوران صدام وارد کردند.

تمامی جنگنده‌های ما پس از این عملیات سالم به پایگاههای خود بازگشتند.

شبیخون بعثی‌ها به پاسداران خنثی شد

گزارش رسیده از اهواز حاکی است که متجاوزین بعثی در منطقه «دشت آزادگان» دست به یک شبیخون به پاسداران انقلاب اسلامی ایران زدند.

این شبیخون با هوشیاری رزمندگان پاسدار، خنثی شد و عده‌ای از مزدوران صدام به هلاکت رسیدند.

code

نسخه مناسب چاپ