اخبارکوتاه
شهادت ۳مرزبان غیور در شمال غرب کشور

سرویس خبر:۳ نفر از مرزبانان غیور کشورمان درپی تجاوزعناصر مسلح ضد انقلاب به مرزهای شمال غرب کشورمان، به شهادت رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، عناصر مسلح ضد انقلاب در حوزه گروهان مرزی «تکور» در استان آذربایجان غربی با شماری از عوامل مرزبانی به طور مسلحانه درگیر شدند که با حضورعوامل کمکی در منطقه و با مقاومت کم نظیر، رشادت و ایثار نیروهای جان بر کف مرزبانی، ضمن دفع حمله تروریست ها از نفوذ آنها به خاک کشورمان جلوگیری به عمل آمد.

در این درگیری ۳ نفر از نیروهای مرزبانی به نام های استوار دوم مسلم جهان آرا، استوار دوم مالک طاهر و سرباز وظیفه کامران کرامت به درجه رفیع شهادت نائل و ۲ نفر هم مجروح شدند.

کسب رتبه نخست سامانه «مها» پلیس کرمان در کشف سرقت

کرمان – خبرنگار اطلاعات : فرمانده انتظامی استان کرمان از کسب رتبه نخست سامانه«مها» استان در حوزه کشف سرقت های نافرجام خبر داد و گفت: در تلاش هستیم با اقدامات لازم، میزان استقبال شهروندان و کسبه را از این سامانه افزایش دهیم.

سردار عبدالرضا ناظری افزود: طی چند سال گذشته مرکز هشدار الکترونیک ( سامانه مها ) در حوزه مراقبت هوشمند از اماکن شخصی و عمومی فعالیت داشته که مورد استقبال کسبه، اصناف و شهروندان قرار گرفته است .این سامانه مجهز به حسگرهای هوشمندی است که در غیاب صاحب مغازه یا ساختمان و یا هر واحدی که مجهز به آن باشد هرگونه تحرک برای ورود فرد سارق به آن محیط را به مرکز گزارش می کند و بلافاصله نزدیک ترین تیم گشت پلیس توسط کاربران سامانه مها به این محل اعزام می شود.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش بهره گیری شهروندان، بانک ها، بازاریان ، ادارات و نهادها از این سامانه، افزود: در همین باره طی ۶ ماهه نخست امسال، سامانه مها استان کرمان در حوزه پیشگیری از وقوع سرقت و ناکام گذاشتن سارقان یا افراد زورگیر رتبه نخست را در سطح کشور به خود اختصاص داده است که در سایه بهره گیری از این ظرفیت هوشمند، سارقانی که قصد سرقت از طلافروشی ها، انبارها و واحدهای فروش اجناس گرانقیمت در نقاط مختلف استان را داشته اند از طریق سامانه مها در همان محل دستگیر شده اند.

حادثه رانندگی در جنوب سیستان ‌و بلوچستان ۶کشته داشت

سرویس حوادث: فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان‌ و بلوچستان گفت: تصادف پراید و پژو با یکدیگر در محور نیکشهر- چابهار، به مرگ ۶نفر و مجروح شدن ۳ نفر منجر شد. به گزارش ایرنا، سرهنگ مصطفی کول‌زاده افزود: در این حادثه ۶نفر از سرنشینان خودرو سواری پراید در محل حادثه جان خود را از دست دادند و یک نفر از سرنشینان پراید و ۲نفر از سرنشینان پژو هم مجروح شدند.

فرمانده پلیس راه جنوب استان سیستان ‌و بلوچستان علت وقوع این حادثه را تجاوز به چپ راننده سواری پراید اعلام کرد.

توقیف ۲ فروند کشتی متخلف صید ترال

سرویس خبر:‌ رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۲ فروند کشتی متخلف صید ترال و کشف ۱۵۰۰ کیلوگرم انواع آبزیان در شهرستان جاسک خبر داد. علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در تشریح جزئیات این خبر گفت: مرزبانان پایگاه دریابانی بندر جاسک، با شناسایی ۲ فروند کشتی صید ترال، در اقدامی ضربتی بلافاصله شناور‌های مذکور را توقیف و متخلفان را بازداشت کردند.

نسخه مناسب چاپ