اخبار کوتاه خارجی
 

باروز از دنیای کشتی خداحافظی کرد

جردن ارنست باروز آزادکار نامدار تیم ملی کشتی آزاد آمریکا با انتشار پستی در اینستاگرام از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

به گزارش ایرنا، باروز که ۴ طلا و ۳ برنز پیکارهای قهرمانی جهان و طلای بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن را در کارنامه دارد در این پست که اشاره به کشتی داشت نوشت: «از این پس سعی می‌کنم بیشتر از آن لذت ببرم و برایم یک سرگرمی است.»

جردن باروز در سال ۲۰۱۱ نخستین مدال طلای جهانی خود را کسب کرد و بعددربازی‌های المپیک لندن هم مدال طلا گرفت و در سال ۲۰۱۳ این مدال را در پیکارهای جهانی بوداپست تکرار کرد.جردن در سال ۲۰۱۵ در آمریکا سومین طلای جهانی خود را به گردن آویخت و در پیکارهای جهانی ۲۰۱۷ چهارمین و آخرین طلای جهان خود را کسب کرد.

رکورد بد کی‌روش با کلمبیا

سرمربی تیم ملی فوتبال کلمبیا با شکست مقابل اروگوئه، یک رکورد بد بر جای گذاشت.به گزارش ایسنا و به نقل از ال پائیس، شکست ۳ بر صفر تیم ملی کلمبیا مقابل اروگوئه در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ بسیار بحث برانگیز است چون شاگردان کارلوس کی‌روش علاوه بر این که بازی ضعیفی را به نمایش گذاشتند یک رکورد بد تاریخی نیز به نام خود به ثبت رساندند. به نوشته میسترچیپ (کارشناس اسپانیایی) این بدترین شکست خانگی کلمبیا در تاریخ ۸۲ ساله اش بود و همچنین بدترین باخت دوران کی‌روش با«تریکولور» محسوب می شد.

درآمدزایی قابل‌توجه طارمی برای ریوآوه

رئیس باشگاه ریوآوه پرتغال مبلغ انتقال مهدی طارمی به تیم پورتو را به صورت رسمی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان فصل گذشته ریوآوه مهدی طارمی را به پورتو و «نونو سانتوس» را به اسپورتینگ لیسبون فروخت تا درآمد قابل توجهی از فروش این دو بازیکن کلیدی خود به دست بیاورد.«سیلوا کامپوس» رئیس باشگاه ریوآوه در تازه‌ترین گفتگوی خود با «کانال ۱۱» پرتغال اعلام کرد: باشگاه از محل فروش این دو بازیکن در مجموع ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو به دست آورده است.طارمی به مبلغ ۵ میلیون و سانتوس به مبلغ ۳.۷ میلیون یورو فروخته شدند. کاملاً مطمئنم که اگر همه گیری کرونا نبود، می‌توانستیم پول بیشتری بگیریم زیرا باشگاه‌های زیادی از اروپا خواهان آنها بودند.

بولت: رونالدو ۱۰۰ متر را سریع‌تر از من می‌دود

قهرمان جامائیکایی دو و میدانی معتقد است که در حال حاضر کریستیانو رونالدو ۱۰۰ متر را در زمان کمتری نسبت به او طی می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یوسین بولت، قهرمان المپیک و جهان در رشته دو و میدانی مدعی شده در صورتی که با کریستیانو رونالدو مسابقه بدهد، ستاره پرتغالی او را شکست خواهد داد.این دونده ۳۴ ساله پس از کسب ۸ مدال طلای المپیک، در سال ۲۰۱۷ از دنیای حرفه‌ای خداحافظی کرد. بولت در دوران اوج خود رکورد جهانی رشته‌های دوی ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر را شکست و سریع‌ترین مرد جهان شد.او در موردرونالدو گفت: رونالدو هر روز تمرین می‌کند. او یک ورزشکار فوق العاده است و همیشه در اوج قرار دارد و با تمرکز بالا و تلاشی زیاد، کار می‌کند.

نسخه مناسب چاپ