سخنگوی فدراسیون کشتی: مردم ژاپن مخالف برگزاری المپیک هستند
سخنگوی فدراسیون کشتی با اشاره به در پیش بودن رقابتهای کسب سهمیه و همچنین المپیک توکیو، گفت: از برگزاری مسابقات انتخابی تیم های ملی ضرر نکردیم.

محمد ابراهیم امامی در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که با توجه به لغو مسابقات قهرمانی کشتی جهان آیا ایران در رقابت های جایگزین این مسابقات شرکت می کند یا خیر، گفت: طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی قرار است رقابت های جام جهانی انفرادی به عنوان جایگزین مسابقات قهرمانی جهان برگزار شود اما تا این لحظه دستورالعمل و شیوه نامه برگزاری مسابقات اعلام نشده و هر زمان که این موضوع از سوی اتحادیه جهانی اعلام شود، کادر فنی تیم های ملی با مسئولان فدراسیون جلسه می‌گذارند تا درخصوص شرکت یا عدم شرکت و یا نحوه حضور در این مسابقات تصمیم گیری شود. بنابراین باید جوانب مختلف این موضوع بررسی شود و متناسب با نحوه برگزاری مسابقات تصمیم گیری خواهد شد. وی درباره سردرگمی طولانی مدت اتحادیه جهانی کشتی در تعیین تکلیف رقابت های قهرمانی جهان و اینکه این موضوع باعث برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی و مشکلات زیاد پیرامون آن شده، اظهار کرد: ما از برگزاری رقابت های انتخابی تیم های ملی ضرر نکردیم. این مسابقات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و از این حیث خوشبختانه هیچ مشکلی بوجود نیامد، از سوی دیگر با توجه به در پیش بودن رقابت های کسب سهمیه و پس از آن المپیک توکیو، برگزاری این مسابقات به سود کشتی ایران شد.امامی افزود: تصمیم اتحادیه جهانی مربوط به تمام کشورهاست و با توجه به انصراف برخی تیم ها و مشکلات زیادی که در تمامی رشته ها بوجود آمده، اتحادیه جهانی در نهایت تصمیم به لغو برگزاری این رقابت ها گرفت.

وی در پایان درباره در پیش بودن رقابت های قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک، گفت: با این وضعیت هیچ چیز قطعی نیست و نمی توان با قطعیت از برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات صحبت کرد، کما اینکه با وجود حمایت مسئولان ژاپن از برگزاری المپیک، مردم این کشور مخالف برگزاری این رقابت‌ها هستند و برگزاری آن قطعی نیست.

نسخه مناسب چاپ