افتتاح طرح‌های بنیاد مسکن در بخش خرقان ساوه
زرندیه ـ خبرنگار اطلاعات: ۲طرح عمرانی بنیاد مسکن در بخش خرقان شهرستان زرندیه استان مرکزی با حضور محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی و عزیزاله مهدیان معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به بهره برداری رسید.

مهدیان در جلسه‌ای که در بخشداری خرقان با حضور جمعی از دهیاران، مسئولین بنیاد مسکن و نماینده مردم در خانه ملت و فرماندار زرندیه به منظور رسیدگی بهتر به مشکلات منطقه تشکیل شد، با بیان اینکه بیش از ۵ میلیون و ۳۸۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور وجود دارد، گفت: از سال ۸۴ طرح ویژه بهسازی مسکن‌های روستایی در سطح کشور آغاز شد و تاکنون بالغ بر ۲میلیون و ۵۰۰ هزار واحد و در واقع ۵۰ درصد این واحدها مقاوم‌سازی شده است و تلاش می‌کنیم تا پایان سال ۱۴۰۵ حدود ۷۵ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم شوند. مهدیان ادامه داد: در سیل سال گذشته، استان مرکزی بیشترین خسارت را در حوزه بافت‌های روستایی شاهد بود که نیاز به بازسازی و

مقاوم سازی دارد. معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم با بیان اینکه سال گذشته در بخش توسعه و عمران روستاها فعالیت‌های گوناگون انجام شد، گفت: برای حدود ۱۵۰۰ روستا تهیه طرح یا بازنگری طرح‌های‌هادی انجام گرفت و حدود ۲۷۰۰ پروژه مرتبط با طرح‌های‌هادی، بهسازی محیط روستاها، آسفالت معابر روستایی و طرح‌های ایمن سازی در روستاها انجام شد.

شاملو اضافه کرد: حدود ۸۵ هزار سند برای املاک روستایی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور صادر شده و این اقدامات در مجموع رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: خانه‌های در حال بازسازی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه، یکی از مطالبات و گلایه‌هایی بود که مردم در طول چند ماه اخیر داشته اند؛ از جمله خانه‌های بخش خرقان به دلیل سردسیر بودن و نزدیک بودن فصل زمستان تا کنون تکمیل نشده است و ساکنان این منطقه خواستار هرچه سریعتر تکمیل شدن این خانه‌ها هستند.

حجت الاسلام محمد سبزی با اشاره به اینکه برخی از این خانه‌ها تکمیل شده است، ابراز امیدواری کرد که تا قبل از شروع برف زمستان مابقی آنها تکمیل شود.

نسخه مناسب چاپ