عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری:
مسأله رجال در انتخابات تصریح قانون اساسی است
سرویس شهرستان ها:عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری درباره مساله رجال و مصادیق آن در انتخابات گفت: تصریح قانون اساسی است که رجال در این عرصه مورد نظر باشد، در این مساله ما تسلیم قانون هستیم و هر طور قانون نظر دهد، عمل می‌کنیم.

آیت‌الله سید احمد خاتمی در جمع خبرنگاران در قم در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال سختگیری شورای نگهبان در رابطه با برخی جریان های سیاسی در حوزه انتخابات تاکید کرد: من معتقدم درگذشته شورای نگهبان قانون محور عمل کرده است و در این عرصه هم قانون محور و بر اساس متن قانون عمل خواهد کرد، هرکسی که از راه رسید گفت کاندید هستم کاندیدایی او را نمی‌پذیرند، در قانون ما هم ضوابط مشخصی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: اسم سختگیری در این باره درست نیست، صحیح این است که گفته شود شورای نگهبان قانون محور است و به‌عنوان یک عضو این شورا می‌گویم قانونمدارانه عمل خواهیم کرد و در عرصه عملکرد قانونی تعبیر سختگیری و آسانگیری صحیح نیست.

خاتمی در ادامه درباره گفتگو با آمریکا گفت: بر اساس آیات قرآن کریم مسلمانان وقتی در شرایط برتر هستند نباید سخن از سازش داشته باشند،‌ در شرایط فعلی هرگونه مذاکره و سازش با دولت مستکبر آمریکا ممنوع است و هیچ مسئولی در هیچ سطحی حق مذاکره با آمریکا را ندارد.

وی در ادامه با بیان این که اجلاسیه مجلس خبرگان درصورت موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا و فراهم بودن شرایط در دی‌ماه امسال برگزار می‌شود،ادامه داد: وقتی رهبر معظم انقلاب با دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا همراهی کامل دارند و مجالس خویش را اینگونه برگزار می‌کنند،‌ این موضوع برای همه الگو است تا از مشکلات عبور کنیم.

نسخه مناسب چاپ