اخبار کوتاه خارجی
 

همیلتون برای هفتمین بار قهرمان فرمول یک جهان شد

راننده بریتانیایی با پیروزی در فرمول یک ترکیه توانست قهرمان فصل ۲۰۲۰ شود و به رکورد میشاییل شوماخر برسد.

به گزارش ایسنا، رقابت های فرمول یک دیروز در ترکیه برگزار شد و با قهرمانی لوییس همیلتون به پایان رسید. راننده بریتانیایی با این پیروزی برای هفتمین بار فاتح فرمول یک جهان شد و توانست به رکورد میشاییل شوماخر برسد و پرافتخارترین راننده فرمول یک شود. همیلتون به خاطر بارش باران شروع خوبی نداشت اما توانست از پنج راننده پیش روی خود سبقت بگیرد و جلوتر از همه از خط پایان عبور کند.پس از او سرخیو پرس و سباستین وتل به ترتیب دوم و سوم شدند.

حمایت انریکه از راموس

سرمربی تیم فوتبال اسپانیا، از سرخیو راموس در قبال از دست دادن ۲ پنالتی،حمایت کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از مارکا، در جریان دیدار تیم‌های ملی اسپانیا و سوئیس در چارچوب مرحله گروهی لیگ ملت‌های فوتبال اروپا که به تساوی یک بر یک دو تیم انجامید، سرخیو راموس کاپیتان ماتادورها ، هر دو پنالتی بدست آمده برای تیمش را از دست داد تا لوئیز انریکه سرمربی تیم فوتبال اسپانیا در نشست خبری پس از این دیدار در این خصوص، بگوید: انتقاد از راموس در حال حاضر غیرمنصفانه است. حتی اگر ۳ یا چهار پنالتی دیگر هم بدست می‌آمد، این سرخیو بود که باید پشت توپ می‌ایستاد. او ۲۵ پنالتی پیاپی را تبدیل به گل کرده پس نباید او را مورد انتقاد قرار دهیم.

تلاش میلان برای پیدا کردن جانشین زلاتان

باشگاه میلان برای پیدا کردن جانشین مناسب برای مهاجم سوئدی‌اش وارد عمل شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، نشریه «کوریره دلو اسپورت» ایتالیا نوشت: روسونری می داند ابراهیموویچ ۳۹ ساله نمی تواند همیشه ۱۰۰ درصد آماده باشد به همین خاطر به دنبال جذب مهاجم جوان و آینده دار برای جانشینی ایبرا است.میلان برای تقویت خط حمله‌اش دو گزینه درنظر گرفته تا در آینده جانشین زلاتان کند. گزینه اول روسونری لوکا یوویچ، ستاره صرب رئال مادرید است. دومین گزینه هم پیولی مالین، ستاره آیندهوون است.یوویچ به دلیل مصدومیت در مادرید روزهای خوبی را سپری نمی کند و اکنون با اوج گیری دوباره کریم بنزما جایی در ترکیب اصلی زیدان ندارد و بهترین انتخابش، می تواند ترک برنابئو باشد.

رونی مربی دربی کانتی شد

اسطوره باشگاه منچستریونایتدبه عنوان مربی جدید تیم دربی کانتی انتخاب شد.

به گزارش ایلنا، باشگاه دربی‌کانتی در پی نتایج ضعیف ابتدای فصل، فیلیپ کوکو سرمربی ۵۰ ساله و هلندی خود به همراه دو مربی دیگر از کادر او را برکنار کرد.با اعلام دربی، هدایت تیم در بازی بعدی برابر بریستول‌سیتی برعهده گروهی ۴ نفره متشکل از لیام روزنیور، وین رونی، شی گیون و جاستین واکر خواهد بود تا به این ترتیب احتمال حضور رونی به عنوان سرمربی باشگاه قوت گیرد.رونی در ژانویه ۲۰۲۰ با قراردادی ۱۸ ماهه به عنوان بازیکن‌- مربی به دربی ملحق شد و اسپورتس‌میل ادعا کرد این قرارداد به گونه‌ای تنظیم شده که رونی در آینده جانشین کوکو شود.

نسخه مناسب چاپ