شاهین طبع: تیم ملی بسکتبال لیست سیاه ندارد
 

سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: اگر برخی از بازیکنان سرشناس را دعوت کنم و آن ها را روی نیمکت بنشانم، جو تیم به هم می ریزد.

به گزارش ورزش سه، مهران شاهین طبع، سرمربی تیم ملی بسکتبال که این روزها تیمش را برای حضور در دو دیدار مقدماتی کاپ آسیا به میزبانی قطر برابر عربستان و سوریه آماده می کند، در گفت و گو با رادیو ایران درباره مسائل مختلف از جمله دعوت نشدن چند چهره سرشناس صحبت کرد که در زیر به قسمت هایی از آن اشاره می شود:

– حامد حدادی تمایل داشت به تیم ملی اضافه شود، اما قراردادش به نوعی است که باید بعد از دو ماه پذیرش کامل شود. اگر حامد از چین بیرون می آمد، باید در بازگشت دو هفته قرنطینه می شد. قرنطینه ابتدای فصل هم خیلی به او ضربه زد چون تمرین نمی کرد. به همین خاطر به این نتیجه رسیدیم که حامد در این اردو نباشد. با این حال بهنام یخچالی و آرون گرامی پور طی روزهای آینده به ما اضافه می شوند. صمد نیکخواه و رسول مظفری هم که به خاطر مثبت بودن تست کرونا در اردو نیستند.

– ما در شرایط نرمال قوی تر از سوریه و عربستان هستیم، اما باید در جریان بازی تمرکز داشته باشیم. بعضی بازی ها حتی با تیم های ضعیف ممکن است خراب شود و این اتفاق قبلا هم برای تیم ملی رخ داده. هیچ تیمی را نمی توان دست کم گرفت چون قبلا در برابر عراق هم تجربه باخت داشتیم و باید از آن درس بگیریم. بازیکنان در اردوی تیم ملی مسائل باشگاهی را فراموش کردند و جو اردو خوب است هر چند که برخی شاید خیلی آماده نباشند. در کل وضعیت تیم ملی از اوج پایین تر است. ما اگر دو بازی سوریه و عربستان را ببریم، صعودمان به کاپ آسیا قطعی است و در پنجره بعدی احتمالا از بازیکنان جوانتر استفاده کنیم.

– ما یک لیست ۲۴ نفره داشتیم که به فیباآسیا معرفی کردیم. به جز ۲۰ بازیکنی که نامشان روی سایت فدراسیون رفت، ۴ بازیکن دیگر یعنی محمد شهریان، امیرحسین آذری، کیوان ریاعی و نوید رضایی فر هم در لیست ما بودند که ظرفیت اردو برای آن ها کافی نبود. بدون شک ما همه بازیکنان را بر اساس مسائل فنی دعوت می کنیم و اصلا کینه ورزی در لیست ما جایی ندارد. بلک لیستی هم در تیم ملی نداریم. نه تنها ارسلان کاظمی بلکه مهدی کامرانی هم بازیکن خوبی است. اگر این ها را به اردو بیاوریم و بعد کنار بگذاریم، شاید به نوعی توهین به آن ها باشد. اگر هم انتخابشان کنیم، زمان بازی بیشتری می خواهند. ما نمی توانیم چنین بازیکنانی را روی نیمکت تیم ملی بگذاریم.

نسخه مناسب چاپ