اخبار کوتاه
اعلام جرم دادستان گالیکش برای مدیران منابع طبیعی گلستان

گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس کل دادگستری استان گلستان از اعلام جرم دادستان گالیکش برای ۲ تن از مدیران منابع طبیعی استان خبر داد.

هادی ‌هاشمیان گفت: با اعلام گزارش یکی از کارکنان منابع طبیعی گالیکش مبنی بر کوه خواری در روستا‌های «پادُلدُل» و «پَنو» شهرستان گالیکش، رسیدگی به این موضوع در دستور کار دادستان این شهرستان قرار گرفت و بررسی‌های اولیه نشان داد که پیمانکار منابع طبیعی، بدون دریافت مجوز و با هماهنگی برخی مدیران منابع طبیعی استان اقدام به برداشت از سطح ۵ هزار مترمربع از کوه‌های «چارمازی» و «یالق آق قزی» شهرستان گالیکش کرده است، این اقدام در حالی صورت گرفته که با اعلام نظر کارشناسی به علت خطر رانش، برداشت از کوه در این منطقه ممنوع است، از طرفی بر اساس قرارداد‌های آبخیزداری، پیمانکار باید مصالح ساختمانی مورد نیاز را خودش تأمین کند و حق برداشت از کوه را ندارد و مهمتر از همه این که در جنگل‌های هیرکانی مجوز معدن کاری ممنوع است.

هاشمیان افزود: با تکمیل تحقیقات، دادستان گالیکش برای ۲ مدیر منابع طبیعی استان گلستان اعلام جرم کرده و پرونده برای رسیدگی به دادسرای مرکز استان ارسال شده و برای پیمانکار متخلف هم به اتهام مباشرت در تخریب و تصرف منابع طبیعی، اعلام جرم شده است.‏

قدردانی از مدافعان بسیجی سلامت در بابلسر ‏

بابلسر ـ خبرنگار اطلاعات:معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بابلسر در جلسه هم‌اندیشی بزرگداشت هفته بسیج این شهرستان گفت: از تلاش‌های مدافعان بسیجی سلامت در این ایام قدردانی می‌شود. ‏ مهدی محمودی چراتی افزود: برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج باید به بهترین شکل ممکن و با اولویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان برگزار شود. محمودی همچنین تاکید کرد: فضاسازی بابلسر به مناسبت هفته بسیج به نحو شایسته در سطح شهر، روستاها و ادارات انجام گیرد. ‏

پلمب ۴ باب قلیان سرا در رامهرمز

رامهرمز ـ خبرنگار اطلاعات: فرمانده انتظامی رامهرمز از پلمب ۳ باب قلیان سرا و جمع‌آوری ۷۹ جام قلیان با هدف پیشگیری از شیوع کرونا در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ نجم‌الدین سهرابی گفت: طرح تشدید اقدامات کنترلی، نظارتی و جلوگیری از عرضه و استعمال قلیان در واحدهای صنفی (قلیان سراها و قهوه خانه‌های سنتی) در سطح شهر، به منظور جلوگیری ازشیوع کرونا ویروس در دستور کار عوامل انتظامی این فرماندهی قرار گرفته است و مأموران انتظامی پس از هماهنگی با مرجع قضایی و شبکه بهداشت ۳ باب قهوه خانه و قلیان سرا متخلف را پلمب و با عرضه کنندگان سیار قلیان در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها برخورد کردند.

ایمن‌سازی کانال آب قیامدشت

شهرری ـ خبرنگار اطلاعات: ایمن‌سازی کانال آب واقع در حریم قیامدشت به همت شهرداری و شورای اسلامی این شهر، رو به پایان است.

مسئولیت حفاظت و تامین امنیت حاشیه‌ای این کانال بر عهده معاونت حفاظت شرکت آب منطقه‌ای تهران و اداره کانال‌ها و زهکشی استان تهران است که در چندسال گذشته بلاتکلیف مانده بود و با ورود و حمایت دکتر میثم یاری، رئیس حوزه قضایی بخش خاوران به این موضوع، مجوز این کار صادر شد. حسین ترکاشوند، شهردار قیامدشت در این باره اظهار داشت: ایمن سازی کانال آب یکی از دغدغه‌های اعضای شورای اسلامی شهر قیامدشت بود که با چندین مکاتبه و مذاکرات مربوطه با متولیان امور آب و هماهنگی با حوزه قضایی و بخشداری خاوران به نتیجه رسیدیم.

انهدام شبکه قاچاق مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری

شهرکرد – خبرنگار اطلاعات: فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری از کشف ۱۹۳کیلو گرم‌ تریاک خبر داد.

سردار منوچهر امان اللهی افزود:در‌ این باره ۸ نفر از عناصر اصلی شبکه قاچاق مواد مخدر به دام افتادند و۵دستگاه خودرو هم از قاچاقچیان توقیف‌شد. فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:‌ازابتدای امسال تاکنون ۲۱۹۰کیلوگرم ماده مخدر در استان کشف شده که نسبت به پارسال ۳درصد افزایش داشته است .همچنین ‌در‌این‌ مدت۲۳شبکه شناسایی و منهدم شدند که‌نسبت به‌مدت مشابه آن در سال گذشته،۴درصد افزایش شمار دستگیر شدگان را‌ شاهد بودیم.

نسخه مناسب چاپ