خط ارتباطی مردم با اطلاعات
حمایت‌های قانونی و حفاظتی از کادر درمان ضروری است

کادر درمانی و بهداشتی بیمارستان‌ها با فداکاری و ایثارگری‌های کم‌نظیری در حال خدمت به بیماران مبتلا به کرونا هستند که در چنین شرایط دشواری متاسفانه بعضی خانواده‌ها و دیگر همراهان بیماران بدحال برخوردهای نامناسبی با پزشکان و پرستاران دارند که اعتراض‌های بی‌دلیل آنان بر مشکلات روحی و روانی کادر درمان بیمارستان‌ها می‌افزاید، به همین دلیل این عزیزان به قدرکافی باید از حمایت‌های قانونی و قضایی، نیروی انتظامی و مأموران حفاظت بیمارستان‌ها بهره‌مند باشند و از هر گونه برخوردهای خشن و غیرمسئولانه با کادر درمان بیمارستان‌ها که متاسفانه گاهی همراه با برخوردهای فیزیکی است، جلوگیری به عمل آورند.

شهروندی از شیراز

بهترین حالت این مهاجرت‌ها آوارگی در اروپا است

از مرگ جانگداز اعضای یک خانواده سردشتی به دلیل واژگون‌شدن قایق پناه‌جویان در کانال مانش بسیار متأسف شدم و به دیگر هموطنانی که قصد چنین مهاجرت‌هایی را دارند می‌گویم که این کارها به غیر از آب در هاون کوبیدن نیست. شما به جای آن‌که اینهمه هزینه کنید و در بهترین حالت سال‌ها در کشورهای اروپایی آواره شوید، اگر هم گردش و تفریح می‌خواهید به جای کشورهایی مانند ترکیه به استان‌های زیبایی مانند کردستان که الحق بهشت ایران است سفر کنید و مطمئن باشید که راضی و خشنود از سفر بازمی‌گردید.

دبیر بازنشسته ـ اصفهان

تشکر از روزنامه اطلاعات به دلیل انعکاس مشکلات بیماران

جادارد از روزنامه اطلاعات برای چاپ و بازتاب مشکلات عدیده بیماران دیابتی و کمبود انسولین تشکر و قدردانی کنم، خوشبختانه طرح این مشکل باعث شد تا انسولین در داروخانه‌ها توزیع شود، اما در داروخانه‌های شهرستان هشتگرد فقط برای مصرف ۱ ماهه در اختیار بیماران قرار می‌گیرد و تهیه مجدد آن به دلیل کمبود دارو بسیار مشکل است. از مسئولان وزارت بهداشت و درمان تقاضا داریم با توجه به دوز مصرف مبتلایان به دیابت مقدار توزیع انسولین را افزایش دهند تا این بیماران مجبور نشوند برای تهیه آن هر ماه از خانه خارج شوند.

محبی، از مبتلایان به دیابت ـ هشتگرد

تا پای جان از میهن اسلامی دفاع می‌کنیم

به‌عنوان یک ایرانی مسلمان حاضر در جبهه‌های دفاع مقدس و از خانواده‌های شهیدان دوران جنگ تحمیلی آماده‌ام در مقابل هر دولت و کشوری که حتی به یک وجب از خاک ایران دست درازی کند، تا پایان جان بایستم و مقاومت کنم. ایرانیان شاهد ۲ واقعه بسیار مهم تاریخی، یکی آزادی آذربایجان عزیز در ۲۱ آذر ۱۳۲۵ و دیگری آزادی خرمشهر، این پاره تن میهن اسلامی‌مان بوده‌اند که نشان می‌دهد ملت ایران در هیچ شرایطی اجازه تصرف خاک کشورشان را به بیگانگان نخواهد داد.

ایرانی مسلمان

چرا دستمال کاغذی اینهمه گران شده است؟

دستمال کاغذی و پودرهای شوینده از چندی قبل خیلی گران شده است. مسئولان ضمن اعلام دلایل این گرانی‌ها در مورد کاهش قیمت آن‌ها اقدام کنند.

کاسب ـ تلفن به خط ارتباطی

نرخ سود سپرده‌گذاری‌های بانکی را افزایش دهند

به نظر من کسانی که در این آشفته بازار اقتصادی، ارز و سکه خریدند برنده شدند و افرادی که پول‌هایشان را در بانک‌ها سپرده‌گذاری کرده‌اند، متضرر شده‌اند که برای جبران آن، ضرورت دارد بانک مرکزی نرخ سود سپرده‌گذاری‌های بلندمدت را افزایش دهد.

موسوی ـ سپرده‌گذار بانک

تخفیف‌های کاذب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای جلب مشتری

معاون سازمان تعزیرات حکومتی در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرده است در مواردی برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای با همکاری و زد و بند با شرکت‌های تولیدی قیمت روی کالاها را بیشتر از قیمت اولیه آن‌ها ثبت می‌کنند تا با اعلام تخفیف‌های کاذب، برای رقابت با دیگر فروشگاه‌ها و جذب مشتریان آزادی عمل بیشتری داشته باشند که اگر این تخلف حتی در اندکی از کالاها هم صورت گیرد، به تخلفات میلیاردی آن‌ها، بهتر می‌توان پی بُرد! مردم تا چه زمانی باید شاهد افزایش مشکلات معیشتی و اقتصادی به دلیل اهمال‌کاری مسئولان نظارت و کنترل قیمت‌ها باشند؟

مشتری فروشگاه زنجیره‌ای

افزایش نمایندگان مجلس بر حسب جمعیت ضرورت دارد

سال ۱۳۶۸ شمسی تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه به جمعیت ۴۰ میلیون نفری کشور ۲۷۰ نفر بوده است که بعد از گذشت ۳۰ سال از آن تاریخ و افزایش ۲ برابری جمعیت، این تعداد نماینده باید به ۵۶۰ نفر افزایش یابد، کمااین‌که طبق قانون اساسی نیز برای هر ۱۵۰ هزار نفر یک نماینده باید در مجلس حضور داشته باشد. جا دارد در انتخابات بعدی مجلس ضمن افزایش نمایندگان، از وکلا، حقوقدانان و اقتصاددانان خبره و تحصیلکرده که با قوانین آشنایی کامل‌تری دارند، بیشتر استفاده شود.

علیدوستی ـ خلخال (اردبیل)

پیام‌های خوانندگان را عیناً چاپ کنید!

حذف و سانسور بخش‌هایی از پیام‌های بعضی از خوانندگان روزنامه اطلاعات در ستون خط ارتباطی، در مواردی معنی و مفهوم پیام ارسالی را تغییر می‌دهد و یا نامفهوم مطرح می‌شود، اگر این شماره تماس به منظور ارائه اظهارنظر، پیشنهاد و انتقادهای مردم است، بهتر است بدون هر گونه تغییر و دخل و تصرف چاپ شود.

خواننده روزنامه اطلاعات ـ بوکان (آذربایجان‌غربی)

خط ارتباطی:

روزنامه اطلاعات برای چاپ مطالب و پیام‌های خوانندگان شرایط و ضوابطی دارد که در خط ارتباطی اعلام شده است… در ضمن بهتر بود این خواننده گرامی آنچه را که مورد نظرشان است مشخص و اعلام می‌کردند، تا بررسی شود.

لزوم نظارت بیشتر بر نمایندگی‌های سازندگان موتورسیکلت

چندی پیش برای تعمیر و تعویض قطعه‌ای از موتورسیکلتم به نمایندگی فروش آن مراجعه کردم، اما در نهایت تعجب، نمایندگی چند قطعه دیگر از آن را به بهانه خرابی عوض کرد که در نتیجه ناچار شدم هزینه بالایی برای آن‌ها و اجرت کار بپردازم، با این حال بعد از گذشت مدتی دوباره موتورسیکلتم خراب شد و بعد از پیگیری متوجه شدم که گویا آن نمایندگی از قطعات بی‌کیفیت و ارزان به جای قطعات اصلی استفاده می‌کند، اما هزینه لوازم اصل را از مشتریان دریافت می‌دارد! چرا شرکت‌های تولیدی موتورسیکلت بر عملکرد و کارایی نمایندگی‌هایشان به قدر کافی نظارت ندارند؟

شهروندی از کرج

به فکر معیشت کسبه در شرایط کرونایی باشند

تاخیر در تامین مواد اولیه کارخانه‌ها موجب توقف تولید، تعطیلی و در نتیجه بیکاری کارکنان آن‌‌ها و افزایش قیمت کالاها در بازار شده است. اغلب این کارخانه‌ها به دلیل عدم تولید و بدهکاری به بانک‌ها، تعطیل شده‌اند و کارگران زیادی هم شغل‌هایشان را از دست داده‌اند و درآمدی ندارد که در این شرایط، تعطیلی‌های ممتد و طولانی‌مدت واحدهای‌‌‌ تولیدی و صنعتی به دلایل گوناگون و از جمله برای مهار بیماری کرونا اقتصاد کشور را فلج می‌کند. دولت قبل از تعطیلی محل‌های کسب و کار بهتر است به فکر تامین مخارج زندگی و کاهش تورم باشد تا کسبه با خیال راحت به تعطیلی فعالیت‌هایشان برای مقابله با کرونا بپردازند.

شریفی ـ از کسبه بازار تهران

مخالفان دولت برای کاهش مشکلات اقتصادی راهکار ارائه دهند

مدتی است که مخالفان دولت با ترفندهای گوناگون درصدد براندازی آن هستند که در شرایط نابسامان اقتصادی و حساسیت‌های روابط بین‌المللی، باید پرسید دلیل مخالفت این آقایان با گفته آقای روحانی مبنی بر اینکه «به وقت جنگ، جنگ و به وقت صلح، صلح باید کرد» چیست و مگر دین مبین اسلام به صلح و سازش اصولی و شرفتمندانه تاکید ندارد؟ مخالفان دولت بهتر است به‌ جای تفرقه‌پراکنی به فکر ارائه راهکارهای اساسی و کاهش مشکلات اقتصادی مردم و کشور باشند.

تلفن به خط ارتباطی

بهتر بود تیتر جذابتری را انتخاب می‌کردید!

تیتر «نگرانی از کمرنگ‌‌شدن تولید ملی با کاهش احتمالی تحریم‌ها» که در میزگرد «جهش تولید» روزنامه اطلاعات ۲۰ آبان‌ماه در صفحه اول روزنامه چاپ کرده بودید، هر خواننده‌ای را به این اشتباه می‌اندازد که گویا تولید‌کنندگان با کاهش تحریم‌ها مخالف هستند! البته صحبت تشکل‌‌های صنفی در مورد اوضاع نابسامان تولیدات ملی و عدم حمایت کافی دولت از آنان قابل تامل و بررسی است، اما ایکاش با بیان مشکلات اصلی بخش تولید و صنعت با هدف نجات اقتصاد کشور با تأکید بر ضرورت حمایت دولت از تولید‌کنندگان و کارآفرینان، تیتر جذابتری را انتخاب می‌‌کردید!

خواننده روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ