حجت الاسلام آقاجانپور:بسیج بزرگترین شبکه مردمی، فرهنگی اجتماعی و نظامی در دنیا ست
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: اندیشه نگاه به بیرون و تفکر مصالحه با کدخدا و اربابی که ما او را با این عناوین به رسمیت نمیشناسیم تفکر اسقاط شده و شکست خورده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع؛ حجت الاسلام و المسلمین سید ضیاء الدین آقاجانپور در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با تبریک میلاد امام حسن عسگری(ع) و همچنین گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: تشکیل بسیج مستضعفین یک ابتکار بی بدیل از جانب امام راحل عظیم الشأن بود که مبتنی بر اندیشه انقلاب و اسلام شکل گرفت و اکنون بسیج بزرگترین شبکه مردمی، فرهنگی اجتماعی و نظامی در دنیا با کارکردهای مختلف است که هر کجا نظام اسلامی به آن احتیاج داشته است در صحنه حاضر و ایفای نقش می کند.

حجت الاسلام و المسلمین آقاجانپور با بیان اقدامات ارزشمند بسیج در سال های پس از انقلاب تصریح کرد: اقدامات بسیار گرانسنگ بسیج در حوزه خدمات رسانی به مردم و محرومان در تقویم جمهوری اسلامی قابل شمارش نیست؛ اما دشمنان قسم خورده نظام اسلامی همواره تلاش نمودند با تخریب کارکرد نظامی این نهاد ارزشمند، بسیج را صرفاً نیروی تهاجمی در خدمت نظام معرفی کنند و علت این امر هم ایستادگی، مقاومت، مقابله با ناامنی و دستاوردهای عظیم بسیج برای پیشرفت کشور بوده است. رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه بسیج مستضعفین بعد از تسخیر لانه جاسوسی به فرمان تاریخی امام تشکیل شد گفت: ریشه دشمنی نظام سلطه با بسیج و تخریب این تفکر؛ عمق تاریخی دارد؛ چرا که بصیرت، آگاهی، روشنگری و جلوگیری از نفوذ تفکر غربی یکی از کارکردهای مهم بسیج در این سالها بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین آقاجانپور با بیان اینکه به مدد پیشرفت های نظامی و امنیت جمهوری اسلامی، دشمن از هر تلاشی برای ضربه نظامی به کشور عاجز شده است گفت: امروز دشمن بعضاً با تربیت افراد تحصیل کرده در غرب و امریکا، تلاش می کند نفوذ فکری خود را از طریق این افراد به بدنه جامعه اسلامی منتقل کند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در این باره افزود: اندیشه نگاه به بیرون و تفکر مصالحه با کدخدا و اربابی که ما او را با این عناوین به رسمیت نمیشناسیم تفکر اسقاط شده و شکست خورده است و همانگونه که امام (ره) در برابر تهدید نظامی امریکا بعد از تسخیر لانه جاسوسی فرمان تشکیل بسیج را صادر کرد و از تهدید های امریکا واهمه به دل راه نداد، مسئولان نظام و دست اندرکاران اداره کشور باید نگاه خود را اصلاح و با بهره مندی از ظرفیت های کشور، منابع عظیم کشور را تبدیل به تولید کنند.

وی با بیان اینکه برخی از مسئولان مشکلات و عدم مدیریت صحیح اداره کشور را به انتخابات آمریکا گره زده اند گفت: برای ما ترامپ و بایدن تفاوتی ندارند ولی جنایت ترامپ در ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانش هیچگاه از ذهن ملت ایران پاک نخواهد شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه تفکر بسیجی، مجاهدت و تلاش در راه خدا، چراغ راه و الگوی پیشرفت و تعالی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است تصریح کرد: درونی سازی و نگاه به ظرفیت های داخلی و ایستادگی روی پای خود که همواره مد نظر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بوده است، موجبات پیشرفت و دستیابی به دستاوردهای اقتدار آفرین را برای کشور رقم زده است و ضروری است این تفکر در همه‌ی سازمان‌ها و نهاد ها و در هر مجموعه ای طنین انداز شده و به عمل تبدیل شود. حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا تویسرکانی هم در این دیدار با بیان اینکه شالوده وزارت دفاع بسیجی است گفت: امروز وزارت دفاع پشتوانه علمی نیروهای مسلح است و نیروهای مسلح به مدد این پشتوانه توانسته اند تولید قدرت کرده و در مقابل با نظام سلطه بایستند.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در یک راستا و در یک منظومه فکری قرار دارند گفت: بحمدالله نیروهای مسلح تحت فرماندهی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان سربازان ولایت به یکدیگر متصل اند و به همین دلیل توطئه و تفرقه اندازی دشمن همواره با شکست مواجه شده است. حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی با بیان اینکه بسیج فراتر از یک سازمان، تفکری ارزشمند و یک فرهنگ ناب است گفت: فرمانده معظم کل قوا شهید صیاد شیرازی را که یک ارتشی و شهید آوینی را که یک هنرمند بود، بسیجی معرفی کردند. وی با اشاره به اقدامات آحاد مختلف بسیج در کشور گفت: در ایام کرونا ۱۵۰هزار بسیجی طلبه برای مقابله با ویروس کرونا در بیمارستان ها، غسالخانه ها و در بین بیماران قرنطینه شده داوطلبانه حضور یافته و منشاء خدمات شایانی شدند.

وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون دانشجوی بسیجی کارهای علمی و پژوهش های ارزشمندی را برای کشور به انجام رساندند گفت: مقاومت و تلاش این دانشجویان طی سال ها یکی از مولفه های اساسی توسعه زیرساخت ها و مقاومت در برابر نظام سلطه بوده است. حجت الاسلام و المسلین تویسرکانی با اشاره به اقدامات بسیج مهندسین کشور گفت: یکصد هزار مهندس بسیجی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس روزانه بیش از ۵۰ میلیون لیتر بنزین تولید می کنند و اگر اقدامات ارزشمند این عزیزان نبود ما در شرایط تحریم با مشکل اساسی روبرو می شدیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه تحریم ها برای ما فرصت آفرید، گفت: ما روی پای خود ایستاده ایم و نگاهمان به بیرون نیست و مذاکره را به شرط عزت، حکمت و مصلحت می پذیریم. وی با بیان اینکه تنها راه برون رفت از چالش های اقتصادی اقتصاد مقاومتی است گفت: در این چارچوب، اقتصاد مقاومتی درون بنیاد و برون نگر است.

نسخه مناسب چاپ