چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز شنبه ۸ آذرماه ۱۳۵۹ (برابر با ۲۰ محرم ۱۴۰۱، ۲۹ نوامبر ۱۹۸۰) نقل شده است
شکست دریائی عراق در خلیج‌فارس

ستاد مشترک ارتش جمهوری‌اسلامی ایران امروز اطلاعیه‌های شماره ۳۲۰ و ۳۲۱ خود را منتشر کرد. بر اساس اطلاعات داده شده در این اطلاعیه‌ها دلاوران نیروی دریائی و نیروی هوائی جمهوری اسلامی ایران ۷ فروند ناوچه موشک‌انداز و اژدرافکن دشمن و نیز سه فروند از میگ‌های مزدوران عراقی را در خلیج‌فارس منهدم کردند.

ارتفاعات استراتژیک مهران و سومار به دست رزمندگان ایران افتاد

بر اساس آخرین گزارش‌های رسیده نبرد در تمام جبهه‌های غرب کشور همچنان ادامه دارد و رزمندگان دلیر ارتش جمهوری اسلامی ایران، ژاندارمری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فدائیان امام‌خمینی، بسیج عشایری و سایر داوطلبان هم چنان در جبهه‌های غرب کشور با شجاعت تمام به نبرد خردکننده خود علیه نیروهای بعث عراق ادامه می‌دهند. پریروز مانند روزهای گذشته، رزمندگان جمهوری اسلامی ایران در تمام جبهه‌ها ابتکار عمل و آتش را در دست داشتند و مواضع متعددی را از لوث وجود دشمن متجاوز پاک کردند. به نقل از یک منبع آگاه در ژاندارمری کرمانشاه گزارش رسید که در جبهه «سومار» رزمندگان جمهوری اسلامی پریروز نیز به پیشروی خود ادامه دادند و دشمن را از بیشتر ارتفاعات راندند و اینک مواضع دشمن را زیر آتش دارند.

اسلام، طرفدار آزادی به معنی شکستن سنت‌های ارتجاعی است

نماز وحدت‌بخش و دشمن‌شکن جمعه دیروز تهران در میان ریزش باران، همچون جمعه‌های گذشته به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌ علی خامنه‌ای و با شرکت انبوه کثیری از نمازگزاران در دانشگاه تهران برگزار شد. حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی خامنه‌ای امام جمعه تهران در خطبه اول نماز جمعه گفت: در جمعه گذشته اهمیت حفظ وحدت در صفوف مسلمانان را یاد‌آور شدم و به‌عنوان یک برادر از عموم برادران مسلمان تقاضا کردم که خود را درگیر مناقشات سیاسی نکنند. حجت‌الاسلام والمسلمین خامنه‌ای افزود: اسلام آزادی را چه می‌داند؟‌ اسلام می‌آید تا انسان را از شر قدرت‌هائی چند رها کند. اولا از شر قدرت‌های سلطه‌گر و جباران بر ملت اسلام نمیگذارد جباران بر ملت اسلام سلطه یابند و مسلط بر امت اسلام بمانند. ثانیا آزادی از سلطه جباران داخلی و این همین چیزی است که شما مردم در دوران رژیم گذشته با آن جنگیدند. اسلام می‌گوید سلطنت به هرنام و به هر شکلی باید از بین برود. تحقیر انسان وجود نداشته باشد. ثالثا آزادی از شر سنت‌ها و رویه‌های طاغوتی. اسلام به ما می‌گوید اسیر تشریفات نباشیم. اسیر تجملات نباشیم. اسلام به ما می‌گوید اسیر مواضع نادرست و ضد انسانی نباشیم. این خود را بالاتر از دیگری نداند و به دیگری فخر نفروشد. اسلام می‌گوید میان انسان‌ها به دلیل رنگ و خون و شرایط اقلیمی و نژاد فرقی نیست. پس اسلام طرفدار آزادی به معنی شکستن سنت‌های ارتجاعی است.

۱۶۰ اسیر ایرانی از زندان عراق فرار کردند

یکصد و شصت تن از رزم‌آوران مسلمان ایرانی که اسیر دشمنان اسلام بودند از زندان صدام تکریتی گریختند و در خاک میهن به برادران هم‌رزم خود پیوستند. یک مقام آگاه گزارش داد که هفته گذشته پس از بمباران پادگان «تنومه» در خاک عراق که توسط جنگنده‌های نیروی هوایی جمهوری‌اسلامی ایران انجام گرفت، یک صد و شصت تن از پانصد و هفتاد تن سرباز ایرانی که در زندان این پادگان اسیر بودند، موفق به فرار شدند و آخرین گروه آنان در منطقه‌ای در جنوب اهواز به برادران خود پیوستند.

برای توزیع عادلانه سوخت در تهران تصمیمات تازه‌ای گرفته شده است

مصطفی تهرانی فرماندار تهران در یک گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اطلاعات ضمن اعلام این خبر اظهارداشت: به منظور توزیع صحیح و عادلانه بنزین، نفت و گازوئیل حدود ۵۰۰ هزار واحد صنفی و شرکت‌ها و ادارات تهران و با توجه به تراکم جمعیتی که روزانه بیش از ۲ هزار نفر از آنان برای تامین سوخت مورد نیاز خود به این فرمانداری مراجعه می‌کنند، در هفته گذشته جلساتی با مسئولین مربوط تشکیل شد تا توزیع سوخت را به نحو صحیح‌تری از همین هفته به انجام برسانیم و سعی شده است که سازمان‌های مربوط در این کار ما را یاری کنند.

code

نسخه مناسب چاپ