تشکیل جلسه شورای فرهنگ عمومی غرق‌آباد ساوه
غرق‌آباد ـ خبرنگار اطلاعات: امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهر غرق‌آباد در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهر گفت: باید با تشکیل منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی و پیگیری مصوبات، مشکلات فرهنگی احصاء و برای رفع آن‌ها اقدام جدی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام محمد سلطانی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) اظهار داشت: جوانان سرمایه‌های عظیم یک جامعه و آینده سازان نظام و افتخار آفرین مردم هستند و باید سعی و تلاش کرد که در جامعه در کنار توجه به رشد معنوی و تعالی افراد، جاذبه‌های مادی را هم فراهم و همچنین تفریح‌های سالم به اندازه کافی ایجاد کنیم.‏

بخشدار نوبران هم گفت: یکی از مهمترین ابزارها برای تضعیف ثبات و امنیت اجتماعی و فرهنگی یک کشور، جنگ نرم است که تهدید بزرگ به شمار می‌رود و دشمن از طریق آن به دنبال این است که ارزش‌ها و هنجارهای جامعه را مورد هجوم قرار دهد.

یوسف حیدری افزود: در جذب جوانان و نوجوانان به معنویت باید به نقش آموزش توجه شود و ادارات در انجام وظایف و نقشی که در این زمینه دارند کوتاهی نکنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه هم با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و توصیه‌های مقام معظم رهبری، گفت: یکی از مسائل بسیار مهم بحث اخلاق و معنویت در جامعه است، زیرا جهت دهنده همه حرکت‌ها و فعالیت‌ها و نیاز اصلی جامعه محسوب می‌‌شوند و از اینرو باید ارزش‌های معنوی را در جامعه برجسته کرد.

حسین محمودی فر مهمترین هدف از تشکیل جامعه معنوی را فراهم کردن محیطی معنوی برای پرداختن به امر عبادت، بندگی و پیاده کردن دستورات الهی دانست و بیان کرد: از آنجا که تحقق چنین رویدادی یک حادثه و اتفاق نیست، تلاش برای تحقق آن بر آحاد افراد جامعه حتمی و ضروری است.

نسخه مناسب چاپ