جزئیات پرداخت کمک هزینه ۱۰۰هزار تومانی به خانوارها
۱۱میلیون خانوار مشمول کمک هزینه بلاعوض ۱۰۰هزار تومانی (معادل ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر) به صورت مستقیم توسط دولت شناسایی شده‌اند و مشمولان لازم نیست که هیچ‌گونه ثبت‌نامی را انجام دهند.

به گزارش ایرنا، همزمان با اجرای دور دوم تعطیلات سراسری برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، دولت به صورت هدفمند در قالب دو طرح از افرادی که در دوران کرونا متضرر شدند، قصد حمایت دارد. یکی از این طرح‌ها پرداخت وام یک میلیون تومانی و دیگری پرداخت کمک بلاعوض یکصد هزار تومانی به اعضای خانوار است.

به گفته رئیس جمهوری، یک سوم جمعیت کشور( ۱۱ میلیون خانوار و به عبارتی ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر) مشمول این دو طرح جدید حمایتی دولتی هستند. یارانه کمک معیشتی یکصد هزار تومانی به اعضای خانوارهایی که منبع درآمدی ثابت ماهیانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوارها بوده‌اند، تعلق می گیرد که نزدیک به ۷ر۲۹ میلیون نفر (۱۱میلیون خانوار)، تحت پوشش این طرح حمایتی قرار می‌گیرند.

براین اساس، افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه‌پردازان سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند و فقط کارگرانی که درآمد ثابت ندارند، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و رانندگان تاکسی شامل این طرح هستند.

زمان پرداخت کمک هزینه جبرانی از آذراست و به مدت چهارماه (آذر، دی، بهمن و اسفند) پرداخت می‌شود. پرداخت کمک ۱۰۰ هزارتومانی از نیمه آذرماه شروع می‌شود.

کمک هزینه بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی نیاز به ثبت‌نام از سوی متقاضیان ندارد و وزارت تعاون مشمولان دریافت بسته معیشتی ۱۰۰هزار تومانی را شناسایی کرده است. براساس اعلام وزارت تعاون در فروردین‌ امسال، به ۲۳میلیون سرپرست خانوار وام یک میلیونی پرداخت شد که اطلاعات گردآوری شده در آن دوران ملاک عمل خواهد بود و نیاز نیست متقاضیان اقدامی انجام دهند.

نسخه مناسب چاپ