تشکیل بانک اطلاعات مجرمان خطرناک در قزوین
قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: بانک اطلاعات مجرمان خطرناک به منظور برنامه‌ریزی‌ و اقدامات مؤثر برای کنترل آنها و کاهش آسیب‌های اجتماعی تشکیل می‌شود.

حجت‌الاسلام نورالله قدرتی در نشست ستاد کنترل مجرمان سابقه‌دار استان قزوین با اشاره به شناسایی ۳۸ درصد مجرمان حرفه‌ای در زندان قزوین افزود: به رغم اقدامات صورت گرفته برای شناسایی و کنترل مجرمان حرفه ای، اما نتایج و دستاوردهای این ستاد در کنترل مجرمان حرفه‌ای و محکومان سابقه‌دار قابل قبول نیست. مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای به دلیل ایجاد ناامنی و اضطراب در میان شهروندان نباید از تخفیفات مرخصی برخوردار شوند و زمینه نگرانی و بدبینی مردم نسبت به نظام ‌را فراهم کنند. وی تأکید کرد: مجرمان حرفه‌ای و شرور حتی پس از پایان دوره زندان و محکومیت هم باید با نظارت قضایی آزاد شوند تا هم خیال مردم از باب امنیت در جامعه حفظ شود و هم اینکه دیگر این افراد به فکر قانون شکنی و تخطی از قانون نیافتند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اعمال این محدودیت‌ها را گامی برای پیشگیری از وقوع جُرم درس عبرت برای سایر مجرمان حرفه‌ای دانست و گفت: نیروی انتظامی باید مجرمان حرفه‌ای، سابقه‌دار و خطرناک را به دستگاه قضا معرفی کند و لیست این افراد باید به تأیید مراجع مذکور در دستورالعمل برسد تا با کارهای کارشناسی برای ارتقای امنیت جامعه گام برداشته شود.

حجت‌الاسلام قدرتی افزود: مجرمانی که از ۳ جرم به بالا دارند باید شرکای آنها و گلوگاه‌های وقوع جرایم را شناسایی کنیم تا شاهد بازدارندگی اقدامات پیش رو باشیم.‏

نسخه مناسب چاپ