اخبار کوتاه
نایب رئیس مجلس: ایران را فقط تهران نمی دانیم

بجنورد ـ خبرنگار اطلاعات: نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از سفر من و هیأت همراه به خراسان شمالی کمک به حرکت پرشتاب توسعه استان و باز کردن گره‌ای از مشکلات مردم است.

علی نیکزاد در جلسه شورای اداری خراسان شمالی با قدردانی از زحمات استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مطالبات به حق مردم استان در بخش‌های مختلف گفت: دخالتی در کارهای دولت و دستگاه‌های اجرایی نداریم و به استان آمده‌ایم تا گره‌ای از مشکلات استان باز کنیم.

نیکزاد با بیان اینکه به دنبال تصمیم‌گیری برای بودجه استان نیستیم، بلکه می‌خواهیم بر شتاب توسعه استان بیافزایم، گفت: مصوبات این جلسات باید قابلیت اجرا داشته باشد و به طور قطع این مصوبات یک ماه آینده در هیات رئیسه مجلس و با دعوت از وزرا، معاونین آنان، استاندار خراسان شمالی و نمایندگان استان بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: عدالت سبب خوشبینی مردم نسبت به مدیران و مسئولان می‌شود، بنابراین ما ایران را فقط تهران نمی‌دانیم بلکه خراسان شمالی نیز بخشی از کشور است.

نیکزاد با اشاره به ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در استان خراسان شمالی افزود: امسال بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ۵ هزار واحد مسکونی این طرح ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض اختصاص می‌دهد و برای تکمیل طرح‌های‌هادی روستایی و به تکمیل قیر لازم نیز کمک خواهد کرد.

پرداخت ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات خسارت کرونا به تأسیسات گردشگری همدان ‏

همدان ـ خبرنگار اطلاعات: معاون‌گردشگری اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان از پرداخت ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به تأسیسات گردشگری آسیب‌دیده از کرونا در همدان خبر داد.

علی خاکسار در جمع خبرنگاران گفت:۴۲ بنگاه از تأسیسات گردشگری در استان همدان موفق به دریافت ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات تأسیسات گردشگری آسیب‌دیده از شیوع کرونا شدند.وی افزود: از ابتدای شروع ویروس کرونا، صنعت گردشگری استان همدان بیشترین آسیب را از شیوع بیماری متحمل شد، به طوری که بیشتر بنگاه‌ها دچار رکود و بعضی نیز تعطیل شدند که به منظور جبران بخشی از خسارات تأسیسات گردشگری، تسهیلاتی با کارمزد ۱۲ درصد برای آن‌ها در نظر گرفته شد.

عرضه ۴۷ هزار تن گوگرد صادراتی در بورس بین المللی کالا

بندرعباس- خبرنگار اطلاعات: ۴۷ هزار تن گوگرد تولیدی شرکت پالایش نفت بندرعباس با عرضه در رینگ بین‌المللی بورس کالا از ابتدای سال تاکنون صادر شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: با توجه به کیفیت گوگرد تولیدی در پالایشگاه نفت بندرعباس و عرضه آن بصورت گرانول، محصول گوگرد تولیدی این شرکت از کیفیت مناسبی برای عرضه در بازارهای جهانی برخوردار است.

هاشم نامور افزود: پالایشگاه نفت بندرعباس وظیفه پالایش نفت خام سنگین کشور را بر عهده دارد و بر همین اساس روزانه ۲۴۰ تن گوگرد به عنوان یکی از فرآورده‌های ویژه در این پالایشگاه تولید می‌شود.

ایران سومین تولید کننده گوگرد در خاورمیانه است و کشورهای چین، هند و پاکستان بزرگترین خریداران گوگرد ایران هستند.‏

افتتاح مرکزخدمات جامع سلامت امیریه دامغان

دامغان ـ خبرنگار اطلاعات: مرکز خدمات جامع سلامت زنده یاد نرگس خاتم ساز خرمی در امیریه دامغان با صرف اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و اشتغال به کار ۹ نفر با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در آیین افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت امیریه گفت: این مرکز با ۵۸۰ متر مربع زیر بنا و با اعتبارات ملی و خیرساز به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه مرکز یاد شده به شهروندان امیریه و اهالی روستاهای اطراف خدمات ارائه می‌کند اظهار داشت: خدمات بهداشت محیط، بهداشت روان، بهداشت حرفه‌ای و درمان بیماری‌های واگیر و غیر واگیر از جمله خدمات مرکز جامع سلامت امیریه است.

نسخه مناسب چاپ