چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه ۱۳۵۹ (برابر با ۲۳ محرم ۱۴۰۱، ۲ دسامبر ۱۹۸۰) نقل شده است
مواضع دشمن در «ام‌الرصاص» عراق زیر آتش شدید توپخانه ایران قرار گرفت
اطلاعیه شماره ۳۲۴ ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر انتشار یافت:
بسمه‌تعالی ـ بخشی از رویدادهای جبهه‌های رزم جنگ‌آوران دلاور ایران زمین با فریب‌خوردگان صدام تکریتی در تاریخ ۹ر۹ر۵۹ دیروز اعلام می‌شود:
۱ـ در درگیری‌های نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران با قوای مزدور عراقی در منطقه «دارخوین» ۸ نفر از دشمنان اسلام کشته ۴ نفر اسیر و تعدادی از آنها زخمی شدند. در این عملیات دو دستگاه نفربر منهدم و ۵ دستگاه نفر بر نیز به غنیمت گرفته شد…
۶ـ توپخانه‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مواضع دشمن را در منطقه «ام الرصاص» عراق زیر آتش شدید قرار داده و خسارات زیادی به آنان وارد کردند و در منطقه «کو‌ث‌الزین» عراق نیز یک تانکر مواد سوختی دشمن منفجر و به آتش کشیده شد.

در مورد کالای اساسی با هیچ مشکلی روبرو نیستیم
در هشت ماهه سال جاری یک میلیون و ۴۵۰ هزار تن گندم از خارج خریداری شده است. این رقم تا پایان سال جاری به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن خواهد رسید که قسمت اعظم آن ذخیره‌سازی می‌شود. با تلاش شبانه‌روزی مسئولان، خرید‌های خارجی به‌صورتی، تنظیم شده است که جنگ تحمیلی عراق بر ایران هیچگونه لطمه‌ای به آن نخواهد زد. از آغاز سال جاری تاکنون حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن تخم‌‌مرغ از خارج خریداری شده است. دکتر مرتضی موحدی‌زاده رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ضمن اعلام این مطالب اظهارداشت: برای خرید گندم تمامی موانع و مشکلات خرید را پشت سر گذاشتیم…

مزدوران بعثی ۳ کیلومتر از اطراف «کارون» عقب‌نشینی کردند
خبرنگار اطلاعات در اهواز ضمن تماس با منابع موثق در جبهه‌های جنگ خوزستان، گزارش داد:
در جبهه «فارسیات» در حومه اهواز، روستای «شمریه» از اشغال نیروهای متجاوز بعثی خارج شد و باعث گردید تا ضربه‌ای بزرگ به طرح تجاوز دشمن اسلام وارد آمد.
به قرار اطلاع از منابع مطلع مرزی هم‌اکنون از منطقه «فجیریه» تا «ملیحان» نیروهای دشمن متجاوز هیچ‌گونه دسترسی به رودخانه کارون را ندارند و حداقل ۳ کیلومتر از این رودخانه فاصله دارند.

محاکمه نادر باتمانقلیچ در دادگاه انقلاب
شعبه اول دادگاه انقلابی اسلامی مرکز صبح دیروز به‌منظور رسیدگی به اتهامات سپهبد بازنشسته نادر باتمانقلیچ رئیس ستاد ارتش در زمان کودتای ۲۸ مرداد و همچنین فریدون باتمانقلیچ صاحب باشگاه قصریخ تشکیل جلسه داد. در این جلسه ابتدا کیفرخواست علیه نادر باتمانقلیچ به‌شرح زیر قرائت شد:
بسمه‌تعالی ریاست محترم دادگاه انقلاب اسلامی مرکز
متهم: نام نادر نام خانوادگی باتمانقلیچ فرزند ابوالقاسم دارای شماره شناسنامه ۱۲۸۲ تهران سپهبد بازنشسته، رئیس ستاد ارتش زمان کودتای ننگین آمریکائی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و دریافت‌کننده نشان رستاخیز درجه ۱ مشاغل نامبرده به‌شرح زیر است:
۱ر۶ر۳۴ ژنرال آجودان اعلیحضرت ـ ۱ر۶ر۳۴ منتسب به وزارت جنگ ۲۷ر۸ر۳۴ سفیر کبیر ایران در پاکستان ۱۸ر۹ر۳۸ منتسب به ستاد بزرگ و ماموریت در آنکارا ـ ۱۴ر۱۱ر۳۸ نماینده نظامی دائمی ایران در سازمان پیمان سنتو ـ ۱۱ر۸ر۴۰ تمدید ماموریت به مدت یکسال در آنکارا ۱۸ر۱۱ر۴۱ نماینده نظامی ایران در پیمان مرکزی ۱ر۷ر۴۴ بازنشسته ـ وزیر ـ کشور ـ نایب‌التولیه آستان قدس رضوی.

تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر
نوشهر ـ به گزارش روابط عمومی اداره بندر و کشتیرانی نوشهر در آبان ماه سال جاری، دوازده هزار و ۸۳۰ تن کالا شامل ۴۸۸۱ تن انواع چوب و تخته، ۳۵۸۶ تن کاغذ، ۱۹۸۰ تن کود شیمیائی، ۵۲۹ تن الیاف مصنوعی، ۴۸۰ تن آهن‌آلات، ۲۹ تن موتورسیکلت و ۸ تن ماشین‌آلات تخلیه و ۱۵ هزار و ۱۱۶ تن کالا از بندر بارگیری و خارج شده است.

code

نسخه مناسب چاپ