اخبار کوتاه خارجی
 

احتمال محرومیت کاوانی به خاطر نژادپرستی

مهاجم اروگوئه‌ای منچستریونایتد در آستانه محرومیت از حضور در ترکیب این تیم قرار دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی تلگراف، منچستریونایتد توانست با درخشش ادینسون کاوانی در حالی که با دو گل از حریف خود ساوتهمپتون عقب بود، پیروز شود.

برونو فرناندس پرتغالی یک بار و ادینسون کاوانی خرید جدید منچستریونایتد دو بار برای این تیم گلزنی کردند.به گزارش دیلی تلگراف، وی پس از پیروزی، در پاسخ به تبریک یکی از دنبال کنندگان خود در اینستاگرام، نوشت “Gracias، negrito” (متشکرم سیاه). چند ساعت بعد، کاوانی پست خود را پاک کرد، اما اتحادیه اروپا از ماجرا مطلع شد و تحقیقاتش را آغاز کرد.طبق قوانین اتحادیه فوتبال انگلیس (FA)، هرگونه رفتار تبعیض‌آمیز در شبکه‌های اجتماعی منجر به محرومیت حداقلی ۳ بازی خواهد شد.

پیروزی یاران عبادی‌پور مقابل شاگردان کولاکوویچ

تیم اسکرا بلهاتوف با حضور لژیونر ایرانی خود در لیگ والیبال لهستان مقابل زاویرچه به پیروزی رسید.

به گزارش ایرنا، در هفته پانزدهم لیگ والیبال لهستان (پلاس لیگا) اسکرا بلهاتوف با نتیجه ۳ بر صفر میزبان خود زاویرچه را از پیش رو برداشت. میلاد عبادی‌پور در هر ۳ ست این بازی در ترکیب اصلی اسکرا حضور داشت و یک امتیاز از دفاع روی تور، ۱۳ امتیاز از حمله و در مجموع ۱۴ امتیاز برای تیمش کسب کرد. این بازیکن که مثل همیشه بار اصلی دریافت را در تیم اسکرا بر عهده داشت، در ۲۲ دریافت خود نیز ۳۶ درصد موفقیت ثبت کرد.گفتنی است که هدایت تیم زاویرچه بر عهده ایگور کولاکوویچ سرمربی پیشین تیم ملی والیبال ایران است.

قطع همکاری پینتو با فدراسیون فوتبال امارات

فدراسیون فوتبال امارات از قطع همکاری با سرمربی کلمبیایی اش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فدراسیون فوتبال امارات در جلسه ای با حضور پینتو، سرمربی کلمبیایی تیم ملی این کشور از قطع همکاری رسمی با این مربی خبر داد.پینتو دلیل این قطع همکاری را چنین عنوان کرد: شرایط خاص در رابطه با کرونا و همچنین عدم تفاهم با فدراسیون فوتبال امارات، دلیل این قطع همکاری است.

گفتنی است که فدراسیون امارات ۵ ماه پیش این سرمربی کلمبیایی را انتخاب کرده بودو بنا به گزارش رسانه های امارات حالا وینفرد شفر سرمربی سابق استقلال یکی از گزینه های هدایت تیم ملی امارات است.

تذکر رسانه انگلیسی به جهانبخش

یک رسانه انگلیسی نکاتی را درباره نحوه جای گیری علیرضا جهانبخش در زمین مسابقه به این بازیکن گوشزد کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم فوتبال برایتون انگلیس در بازی اخیر خود برابر لیورپول به تساوی یک – یک رضایت داد.در این بازی علیرضا جهانبخش سوژه رسانه انگلیسی “The Argus” شد. این رسانه ضمن آنالیز نحوه بازی تک تک بازیکنان برایتون به علیرضا جهانبخش هشدار داد در جای گیری، باید بیشتر دقت کند و نوشت: در سانتر‌های عمقی از جناحین

جای گیری جهانبخش مطلوب نیست و با بی دقتی ضرباتی را به توپ وارد می‌کند که همان فرصت اندک برایتون برای گلزنی از دست می‌رود. این رسانه از جهانبخش خواست در ضربات پا و همچنین سر، هوشیارتر عمل کند.

نسخه مناسب چاپ