واکنش آنکارا به گزارش حقوق بشری آمریکا علیه ترکیه
سرویس خارجی: وزارت خارجه ترکیه به گزارش واشنگتن درباره حقوق بشر در این کشور واکنش نشان داد و آن را ادعایی باطل خواند.
وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: گزارش آمریکا درباره نقض حقوق بشر در ترکیه واقعی نیست و ادعاهایی باطل است.در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است: هیچ دلیل و توجیهی برای تکرار این ادعاها به رغم تکذیب آن وجود ندارد. ما با آنچه در گزارش آمریکا درباره مبارزه با تروریسم در سوریه آمده، مخالفیم. در این گزارش به اقدامات تروریستی یگان‌های مدافع خلق کرد علیه سوری‌ها پرداخته نشده است.
همچنین اقدامات آن‌ها علیه تمامیت ارضی سوریه نادیده گرفته شده است.این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا در گزارشی درباره حقوق بشر در ترکیه این کشور را به محدود کردن آزادی‌ها و ارتکاب جنایت‌هایی در حق مخالفان و حقوقدانان و مهاجران متهم کرده بود.
از سوی دیگرروزنامه ترکیه‌ای «دیلی صباح » نزدیک به دولت این کشور با توجه به تحولات اخیر در روابط آنکارا و تل‌آویو با انتشار یادداشتی پیش‌بینی کرد که عادی‌سازی روابط دو طرف در آینده نزدیک به وقوع می‌پیوندد.این در حالی است که «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه‌ای اعلام کرد: بهبود روابط کشورهای عربی و اسلامی از جمله ترکیه و مصر به نفع مسأله فلسطین است.
خبر دیگر این که نیروهای امنیتی ترکیه یک زن عضو گروه تروریستی داعش را که از اردوگاه الهول در حسکه سوریه فرار کرده و به استان غازی انتپ رفته بود را بازداشت کردند. از سوی دیگررسانه‌ها از برگزاری تمرین مشترک نظامیان جمهوری آذربایجان و ترکیه در شهر«ایسپارتا» در جنوب ترکیه خبر دادند.

نسخه مناسب چاپ