نمایش عروسکی «جنگ و صلح» هنرمندان یزد در تئاتر شهر پایتخت
یزد_خبرنگار اطلاعات: نمایش «صلح و جنگ» که به نویسندگی و کارگردانی «میثم یوسفی» و با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد تولید شده است، از هشتم فروردین‌ماه همه روزه از ساعت ۱۴تا ۱۹در تالار چهارسو تئاترشهر تهران به روی صحنه می‌رود.

این نمایش عروسکی که با حضور هفت بازیگر اصلی و سه بازیگر سایه تقابل سنت و مدرنیته را در قالب دو خانواده موسیقی سنتی و کلاسیک به نمایش می‌گذارد و در نهایت به صلح طرفین منجر می‌شود، در هجدهمین جشنواره عروسکی دو سالانه‌ی تهران‌مبارک و از میان ۴۰اثر به عنوان سه اثر برگزیده برای نمایش در مراسم اختتامیه انتخاب شده است.

هنرمندان یزدی امسال برای نخستین بار با حمایت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در این فستیوال شرکت کردند ولی فیلم این اثر نیز که به صورت سه دوربینه با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری فیلمبرداری شده، به جشنواره‌های شانگ‌های، مالزی، اوکراین و مسکو نیز ارسال شده است.

این نمایش عروسکی با بهره‌گیری از ماسک و تن‌پوش و به کمک تئاتر فیزیکال به صورت موزیکال اجرا می‌شود و «سعید نوایی» آهنگسازی این کار را انجام داده است، اما به دلیل اندک بودن زمان موزیک به صورت پلی‌بک روی صحنه اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، «جنگ و صلح» در قالب کارگاه آموزشی که سال گذشته در نخستین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی یزد برگزار شد، با حمایت خانه عروسک، «بنفشه بدیعی» دبیر و «مرضیه برومند» مشاور این جشنواره و همچنین با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و اداره کل هنرهای نمایشی شکل گرفته است.

نسخه مناسب چاپ