صدور کیفرخواست برای ۱۰ مسئول در پرونده سقوط هواپیمای اوکراین
سرویس خبر: دادستان نظامی سابق استان تهران ازصدور کیفرخواست برای ۱۰ مسئول در پرونده سقوط هواپیمای اوکراین خبر داد.

غلامعباس ترکی درمراسم تکریم خود و معارفه دادستان نظامی جدید تهران گفت: برای ۱۰نفر از مسئولانی که در پرونده هواپیمای اوکراین دخیل بودند، کیفرخواست صادر شده است که در دادگاه نتیجه‌گیری‌های لازم انجام می‌شود.

وی افزود: هرکجا اتفاقی در تهران رخ داد، دادستان های ما در کنار نیروهای پلیس حاضر شدند و همچنین پایش پرونده‌های مهم و ملی اقدام دیگری بود که دنبال شد.

آرایش فعلی جنگ اقتصادی، مناسب نیست

همچنین در این مراسم دادستان کل کشور با بیان این‌که آرایش فعلی جنگ اقتصادی، متناسب با جنگ اقتصادی دشمن نیست و آثارش را در جامعه می‌بینیم، افزود: اقشار آسیب‌پذیر به شدت تحت فشار اقتصادی معیشتی هستند و این ناشی از ضعف مدیریتی مسئولان اقتصادی در جامعه است و اگر مدیران اقتصادی در برابر جنگ اقتصادی دشمن آرایش مناسبی داشتند، امروز شاهد آثار کمتری بودیم. حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری افزود: دشمن در عرصه نظامی شکست خورده و در عرصه جنگ اقتصادی با همه توان وارد شده است.مشکلات معیشتی مردم به همین علت است و این مشکلات هم دغدغه همگان و به ویژه رهبر معظم انقلاب بوده است. اکنون اقشار آسیب پذیر جامعه و دهک‌های پایین به شدت تحت فشار هستند و این ناشی از ضعف مدیریت مسئولان اقتصادی در حوزه اقتصاد جامعه است. منتظرى همچنین در حاشیه این مراسم در مورد زمان رفع فیلترینگ برخی سایت‌ها برای خبرنگاران و دانشجویان افزود: ما مدت هاست در کارگروه تعیین مصادیق، بحث فیلترینگ و رفع فیلترینگ را برای دستگاه‌ها تصویب کرده ایم و دستگاه‌ها هر کدام باید حسب مورد، نیاز‌های شان را اعلام کنند تا پس از ارسال به کارگروه ، در دبیرخانه اقدامات لازم انجام شود.

وی گفت: ما آمادگی داریم و چند ماه است پیگیری کرده ایم و به دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها هم اعلام کرده ایم که این کار را انجام دهند ، در هر حال مقدمات این کار فراهم است، اما دستگاه‌ها با تاخیر کار انجام می‌دهند.

حجت الاسلام والمسلمین شکرالله بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح هم در حاشیه مراسم درباره پرونده شکایت علی اصغر عنابستانی نماینده مجلس از سرباز راهور گفت: آقای عنابستانی هنوز دلیل و مدرکی مبنی بر این‌که سرباز راهور در رفتارش مشکلی داشته ، ارائه نکرده است و اگر دلیلی بیاورد، رسیدگی می‌کنیم. بنا به این گزارش در این مراسم از غلامعباس ترکی دادستان سابق نظامی استان تهران قدردانی و ناصر سراج به عنوان دادستان جدید نظامی استان تهران معرفی شد.

نسخه مناسب چاپ