مؤسسه مطالعات امنیت رژیم صهیونیستی: جنگ با ائتلاف به رهبری ایران، اسرائیل را فلج خواهد کرد
سرویس خارجی: مؤسسه مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی سناریویی را منتشر کرد که طی آن شهرهای اصلی و پایگاه‌های استراتژیک این رژیم با موشک‌های دقیق از سوی حزب‌الله، عراق، ایران و غزه خسارت‌های سنگینی متحمل می‌شوند.

این مؤسسه در گزارشی که روزنامه اسرائیل الیوم منتشر کرد، اعلام کرد که تهدید به حمله موشکی قدرتمند و وارد کردن خسارت‌های سنگین به جبهه داخلی رژیم صهیونیستی حضور تقریبا کمرنگی در گفتمان عمومی و رسانه‌ای دارد؛ تهدید هسته‌ای ممکن است خطرناک باشد اما در کوتاه مدت، تهدید اصلی، جنگی است که ممکن است در شمال و شرق علیه ائتلافی به رهبری ایران و متشکل از حزب الله لبنان، سوریه، همپیمانان دمشق و نیروهایی رخ دهد که از غرب عراق با رژیم صهیونیستی وارد جنگ خواهند شد.در این گزارش آمده است، سناریوی بدبینانه‌تر زرادخانه‌ای کامل از تسلیحات از جمله موشک‌ها، پهپادهایی از سوریه و لبنان (حزب الله)، موشک‌های بالستیک و کروز از عراق و ایران است که به سمت رژیم صهیونیستی شلیک خواهد شد. در سناریوی دوم هم موشک‌ها، پهپادها و خمپاره‌هایی از نوار غزه وجود دارند و مسأله نگران کننده این است که این گروه‌های هماهنگ، پتانسل نظامی خود را برای شلیک موشک و چندین اسکادران پهپاد به کار خواهند بست تا بسیاری از اهداف را در داخل اراضی اشغالی فلج کنند.

مؤسسه مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در این گزارش خود اعلام کرد، اهداف ترجیحی در حمله به اسرائیل اهداف استراتژیک و ارزشمند شامل آتشبارهای دفاع هوایی، پالایشگاه‌های حیفا، نیروگاه‌ها، تأسیسات آب شیرین‌کن، انبارهای مواد سمی، امدادهای گازی، دفتر نخست وزیر، کنست، ساختمان ستاد کل ارتش، مقر فرماندهی نیروهای دریایی و هوایی، فرودگاه‌ها، بنادر و پایگاه‌های ارتش هستند. در این گزارش تصریح شده است، اگر دشمن بتواند همزمان از مکانهای مختلف انبوهی از موشک‌ها را به سمت اسرائیل شلیک کند، احتمال می‌رود پدافند هوایی اسرائیل در مقابله با این تهدید با مشکل روبرو شود؛ همچنین شهرهای اصلی و پایگاه‌های استراتژیک اسرائیل با استفاده از موشک‌های دقیق متحمل خسارت‌های سنگین می‌شوند.

خبر دیگر اینکه «بنیامین نتانیاهو» بار دیگر مأمور تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی شد. رئیس رژیم صهیونیستی با بیان اینکه هیچکدام از گزینه‌های پیشنهادی برای نخست‌وزیری از اکثریت لازم برخوردار نبودند، گفت نتانیاهو را به دلیل داشتن رأی بیشتر، بار دیگر مأمور تشکیل کابینه کرد.«رووین ریولین» گفت که شانس اول تلاش برای تشکیل کابینه را به نتانیاهو داده است و او ۲۸روز فرصت دارد برای تشکیل کابینه و معرفی آن به پارلمان تلاش کند.در این حال وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با انتقاد از سخنان نخست وزیر این رژیم درباره دادستان اسرائیل گفت که نتانیاهو در تلاش برای کودتای دولتی است.«بنی گانتز» رهبر حزب آبی و سفید رژیم صهیونیستی از اظهارات نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از حضور در اولین جلسه محاکمه خود انتقاد کرد. نتانیاهو در کنفرانسی خبری، دادستان‌ رژیم صهیونیستی را متهم کرده بود که در تلاش برای حذف وی از قدرت است و مدعی کودتا و پیگیری توهمات علیه خود شده بود.

نسخه مناسب چاپ