اخبار کوتاه
‎ ‎اجرای ۶۰ مصوبه شورای فرهنگ عمومی در دشتی
بوشهر- خبرنگار اطلاعات: حمید زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: در سال گذشته ۸ نشست شورای فرهنگ عمومی و ۹ نشست در کارگروه‌های این شورا از سوی دبیرخانه شورای شهرستان دشتی برگزار شده است‎ که از این تعداد ۵ نشست در مرکز شهرستان،۲ نشست در شهر کاکی و یک نشست در شهر بادوله بوده است‎.
‎زارعی افزود: ۶۰ مصوبه، ۳ بیانیه و یک اطلاعیه در شورا صادر و تمامی مصوبات توسط دبیرخانه پیگیری و با همکاری دستگاه‌های مرتبط اجرا شده است.‏
وی اضافه کرد: بیانیه‌ها در ارتباط با برگزاری آیین شب یلدا به صورت مجازی، استفاده از ماسک در اماکن عمومی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و برگزاری آیین چهارشنبه سوری به صورت ساده در خانه و توجه به تصمیمات ستاد کرونا و انجام آنها توسط شهروندان، اطلاعیه‌های صادر شده شورای فرهنگ عمومی دشتی بوده است.‏
زارعی تأکید کرد: نقش فرهنگ در مبارزه با ویروس کرونا، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری به صورت مجازی، برنامه‌ریزی برای تبلیغات محیط شهری، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و اجرای برنامه‌های هفته کتاب، بزرگداشت سردار سلیمانی و برنامه‌های بزرگداشت روز قرآنی از موضوعات این نشست‌ها بود، شهرستان دشتی همچنین از لحاظ برگزاری نشست‌های شورا بعد از بوشهر رتبه دوم را کسب کرده است‏‎.

‎‏‌سدهای کلان و آبشینه همدان لبریز شدند
همدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: ظرفیت سد اکباتان در بارندگی‌های امسال به نیمه رسیده و سدهای آبشینه همدان و کلان ملایر نیز ۱۰۰ درصد پر شده است‏‎.
‎منصور ستوده با اشاره به وضعیت منابع آبی همدان اظهار‌کرد: مقدار ذخیره سد اکباتان همدان ۱۱ر۱۷ میلیون مترمکعب برابر با ۵۱ درصد حجم کل این سد است‎. سد آبشینه همدان نیز ۰۱ر۵ میلیون مترمکعب آب دارد و ۱۰۰درصد آن پر است و ۷۳ درصد حجم ذخیره سد شیرین‌سو در کبودرآهنگ با ۲ر۳ میلیون مترمکعب نیز پر شده است‏‎.
‎مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از تکمیل حجم سد کلان ملایر خبرداد و اعلام کرد: حجم ذخیره این سد ۲٫۴۵ میلیون مترمکعب است‎.
‎وی اضافه کرد: ۶۶ درصد حجم سد سرابی تویسرکان و ۱۶ درصد حجم سد شنجور رزن نیز پر شده است‎.
‎ستوده گفت: از ابتدای سال آبی یعنی پاییز ۱۳۹۹ تاکنون ۲۵۹ میلی‌متر بارندگی در همدان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۳۵۴ میلی‌متر ۲۷ درصد کاهش یافته است‏‎.

برگزاری جشنواره استانی طنز تئارسـتان در قزوین ‏
قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قزوین گفت: به منظور پاسداشت مدافعان سلامت و همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، جشنواره «تئارستان» به همت حوزه هنری در محوطه باز بیمارستان‌های کرونایی قزوین برگزار می‌شود. ‏
سید ابوالقاسم سید قوامی افزود: نخستین دوره جشنواره استانی طنز تئارسـتان
(تئاتر + بیمارستان) به منظور ایجاد فضای نشاط در بیمارستان‌های درگیر با بیماری کرونا، تقویت گروه‌های نمایشی خیابانی، بسترسازی برای تولید آثار نمایشی شادی آور و جامه عمل پوشاندن به اهداف حوزه هنری برگزار می‌شود‎.
‎وی بیان داشت: جشنواره تئارسـتان با هدف تقویت فعالیت‌های گروه‌های نمایش میدانی و خیابانی استان، تولید و اجرای آثار نمایشی طنز و شادی‌آور و شناسایی و بسترسازی برای بروز استعدادهای درخشان نمایشگران جوان در ۵ محور اخلاق، خانواده، معضلات و مباحث اجتماعی، بیماری کرونا برگزار خواهد شد‏‎.
‎این رخداد فرهنگی و هنری با ماهیت تولیدی از ۲۵ تا ۳۱ فروردین ماه در بیمارستان‌های استان، ویژه پزشکان، پرستاران و مدافعان سلامت به اجرا در می‌آید‏‎.
‎سید قوامی اظهار داشت:آثار شرکت کننده در جشنواره باید کمتراز ۳۰ دقیقه باشد و توجه به فرهنگ در آن‌ها حائز اهمیت است و متون برگرفته از مستندات و خاطرات اولویت دارند. ‏

رضایت مردم از خدمت رسانی مراکز درمانی باید در اولویت کارها قرار گیرد
قرچک ـ خبرنگار اطلاعات: امام جمعه قرچک با اشاره به اهمیت مراکز درمانی در ارتقای سلامت افراد جامعه، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، مراکز درمانی شرایط متفاوتی را تجربه کرده‌اند و نقش پزشکان و پرستاران در ارتقای سلامت شهروندان بیش از گذشته مشخص شده است‎.
‎حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی در جمع مدیران درمانگاه خیریه دارالشفاء حضرت مهدی (عج)، ادامه داد: رضایت مردم از خدمت رسانی مراکز درمانی باید در اولویت کارها قرار گیرد و اعتماد عمومی مهمترین سرمایه‌ای است که درمانگاه دارالشفاء قرچک از آن بهره مند است‏‎. ‎
در ادامه این دیدار مدیران بخش‌های این درمانگاه گزارشی از مهمترین اقدامات انجام گرفته در سال گذشته را میان کردند‏‎.

اعلام آمادگی شهرداری یزد برای فرهنگسازی مدیریت مصرف آب
یزد- خبرنگار اطلاعات:رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد از آمادگی این سازمان برای ارائه آموزش‌های شهروندی درباره مدیریت مصرف آب خبر داد.‏
‎ ‎عباس ملازینلی در دیدار با سرپرست روابط عمومی و مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع و کاهش آب بدون درآمد شرکت آب و فاضلاب استان یزد پیشنهاد داد: در شرایط فعلی با توجه به بحران کم آبی گروه کارشناسی جامعی در این رابطه تشکیل و با برگزاری چند نشست کارشناسی با حضور اهالی هنر، ایده پردازی شود‏‎. ‎
وی افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در اجرای رسالت خود در طراحی فضاهای شهری، بیلبوردها و نمایه‌های شهری با جملات کوتاه و تاثیر گذار و همچنین در حوزه مجازی برای تهیه کلیپ و موشن گرافیک آمادگی‌های لازم را دارد‎.

نیمی از دعاوی ورودی به دادسرای گرگان به سازش انجامید ‏
گرگان ‏‎ـ خبرنگار اطلاعات: دادستان مرکز استان گلستان گفت: پارسال حدود ۱۳ هزار پرونده در دادسرای گرگان به شعب صلحی شورای حل اختلاف فرستاده شد که حدود۷ هزار پرونده به سازش انجامید و طرفین از پیگیری شکایت در دادسرا منصرف شدند‎.
‎حجت‌الاسلام سید رضا سید حسینی از کاهش ورودی حدود ۲ هزار پرونده به دادسرای گرگان هم خبر داد و گفت: این کاهش نتیجه غربالگری پرونده‌ها در بدو ورود به دادسرا و تلاش اعضای شعب صلحی شورای حل اختلاف بوده است و رویکرد امسال ما نیز استفاده بیشتر از ظرفیت شورای حل اختلاف است و تا جایی که ممکن است، برای حل و فصل خصومت‌ها از طریق صلح و سازش تلاش می‌کنیم‏‎. ‎‏۵ شعبه صلحی شورای حل اختلاف در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان فعال است‏‎.

نسخه مناسب چاپ