«گرایی» و «ساروی» هم طلا گرفتند هم سهمیه المپیک
 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در پایان رقابت‌های کشتی گزینشی المپیک در قاره آسیا که در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد محمدرضا گرایی و محمدهادی ساروی در اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم ضمن کسب سهمیه المپیک توکیو به مدال طلا هم رسیدند. در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز حسین نوری شانس کسب سهمیه المپیک را با شکست در دیدار نیمه نهایی از دست داد.
بر همین اساس در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر جهانگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۲ یانان چن از چین را مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به دیدار فینال راه یافت. ساروی در دیدار فینال مقابل اوزور ژوژوپبیکوف از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و صاحب مدال طلا شد.
در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور اول و کمتر از یک دقیقه با نتیجه ۸ بر صفر شروز اوچیلوف از تاجیکستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل احمد داحشان از اردن با نتیجه ۸ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این مرحله آشو دارنده مدال برنز آسیا از هند را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد و ضمن راهیابی به دیدار فینال، سهمیه المپیک توکیو را نیز کسب کرد. وی در دیدار فینال هان سو ریو قهرمان جهان از کره جنوبی را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد تا ضمن کسب مدال طلا و سهمیه المپیک، تمامی حریفان خود را با امتیاز عالی از پیش رو بردارد.
در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری در کشتی نخست با نتیجه ۹ بر صفر شاگلدی آنایف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل فی پنگ دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی از چین با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب و سهمیه المپیک را از دست داد. نوری در دیدار رده بندی نیز حاضر نشد و به مقام پنجم رسید.

نسخه مناسب چاپ