خبر و نظر
دبیر: با این بودجه، روی مدال المپیک حساب نکنید

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی بعد از موفقیت تیم ملی در کسب سهمیه المپیک گفت: «کشتی مانند نفت، فرش، خاویار و انرژی هسته ای ماست.

آقایان! این پول‌هایی که شما می‌دهید برای دلار ۳۰۰۰ تومان بوده است. الان دلار ۸ برابر شده است.»

البته مقایسه کشتی با نفت، فرش، خاویار و انرژی هسته ای کمی خارج از منطق به نظر می‌رسد ولی با توجه به اعلام رقم ۸۰ میلیارد تومان بودجه مورد نیاز اعلام شده با بودجه فعلی که حدود ۱۵ میلیارد تومان است، پر کردن این فاصله از طرف مسئولین بسیار بعید است. همینطور گره زدن بودجه کشتی به مدال المپیک نیز راه حل رفع مشکلات مالی نیست.

سرمربی العین حرفی برای گفتن نداشت

سرمربی تیم العین امارات بعد از باخت سنگین از فولاد خوزستان صحبت‌های جالبی کرد.

وی در خصوص مسابقه گفت: «وقتی نتیجه ۴ بر صفر می‌شود یعنی اینکه ما بد بازی کردیم و هیچ بهانه‌ای وجود ندارد. من به عنوان سرمربی مسئولیت این باخت را بر گردن می‌گیرم و به خاطر تفکرات من بود که در زمین موفق نبودیم»

از این برخوردهای منطقی با نتایج مسابقات در بین مربیان کم دیده می‌شود و اکثر مربیان برای فرافکنی به بهانه‌جویی روی می‌آورند. البته از تاثیر برد قدرتمند فولاد خوزستان نیز نباید غافل شد.

مربی خسته والیبال!

ولادیمیر آلکنو قصد دارد پس از بازی‌های المپیک توکیو بازنشسته شود. مربی مشهور والیبال در ماه فوریه تصمیم گرفت هدایت تیم ملی والیبال ایران را در المپیک توکیو بر عهده بگیرد. این مربی برای حفظ سلامتی خود قصد دارد بعد از مسابقات المپیک از والیبال خداحافظی کند.

آلکنو در این باره گفت: «پرواز‌ها، زندگی در هتل، مسابقات و …، احساس می‌کنم که شرایط نسبت به گذشته سخت‌تر شده است. امسال من تیم ملی والیبال ایران را هدایت می‌کنم و پس از المپیک به کار خود در والیبال پایان خواهم داد.»

آیا با این مربی خسته و بی انگیزه روس که هنوز به تیم ملی والیبال کشورمان نپیوسته است و چند ماه آینده را باید در اردو‌های فشرده و به دور از خانه و خانواده سپری کند، می‌توان به حضوری پرقدرت در المپیک امیدوار بود؟

در خواست از فدراسیون فوتبال هند در نیمه شب!

یکی از اعضای فدراسیون فوتبال هند از درخواست غیر متعارف باشگاه پرسپولیس قبل از سفر به این کشور برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا پرده برداشت و گفت: «قرار بود این سفر روز یکشنبه باشد.»

با توجه به اینکه پرواز تیم پرسپولیس چارتر اعلام شده بود، نیاز به اجازه مسئولین فرودگاه هند برای فرود بوده است. ولی ظاهراً پرسپولیسی‌ها تصمیم به تغییر ساعت پرواز می‌گیرند و نصفه شب به وقت هند با مسئولین فدراسیون این کشور تماس گرفته می‌شود که قصد دارند ساعت پرواز را جابجا کنند که با توجه به تعطیل بودن ادارات ،عملا امکان تغییر برنامه پرواز نبوده است.

نسخه مناسب چاپ