تسهیلات اعطایی مسکن ملی و بافت فرسوده افزایش می یابد
وام مسکن بافت های فرسوده به ۳۰۰ میلیون تومان و برای مسکن ملی هم به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش می یابد.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در گفتگو با تسنیم ضمن اعلام این مطلب، از پرداخت قسط اول وام ۱۰ هزار واحد طرح ملی مسکن خبر داد و گفت: به محض ابلاغ بانک ‌مرکزی، وام جدید ۱۵۰ میلیون تومانی برای این طرح پرداخت می شود.

وی افزود: در طرح اقدام ملی در فاز اول برای ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی با ستاد اجرایی فرمان امام همکاری می کنیم که بر این اساس برای این تعداد واحد مسکونی بانک مسکن تامین مالی انجام می دهد.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان یکی از کارگزاران سازمان ملی زمین و مسکن شناخته می‌شود و از طرف این سازمان زمین را تحویل می‌گیرد و پیمانکاران ذیصلاح معرفی می کند و در ادامه هم پس از طی مراحل مختلف از جمله اخذ پروانه و پیشرفت فیزیکی حداقل ۱۰ درصدی برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی می شوند.

وی بیان کرد: در زمان حاضر به هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می شود که البته قرار است بانک مرکزی سقف این وام را به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش دهد که به محض ابلاغ از سوی بانک مرکزی، این کار اجرایی می شود.

از سوی دیگر،یک عضو هیات مدیره بانک مسکن هم از افزایش وام نوسازی بافت فرسوده برای سازندگان حرفه‌ای به ۳۰۰ میلیون تومان در تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدحسن علمداری با اشاره به پرداخت وام مسکن بافت فرسوده به ۲۰ هزار واحد،‌ اظهار داشت: سال ۹۹ احیای بافت‌های فرسوده با استفاده از روش‌های نوین ساخت و ساز ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شد که امسال این وام به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

نسخه مناسب چاپ