اخبار کوتاه
 

جزو اولین کشورهایی هستیم‌که ورزشکاران‌مان واکسن زدند

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: ایران جز اولین کشورهایی هست که کاروان المپیکی و پارالمپیکی خود را واکسینه می‌کند. به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی‌ علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه آغاز واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی اظهار کرد: در راستای توجهات دولت به بحث قهرمانان ملی و سلامت آنها، براساس دستور وزیر ورزش تصمیم‌ گرفته شد تا واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی هرچه سریعتر انجام شود.

خسروی وفا: کسب سهمیه ملاک اعزام به توکیو نیست

رییس کمیته ملی پارالمپیک با بیان اینکه کسب سهمیه ملاک اعزام به توکیو نیست، گفت: براساس سیاست کیفی گرایی، ما تنها ورزشکاران شانس مدال را به ژاپن اعزام می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، محمود خسروی‌وفا در جلسه ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک اظهار داشت: هدف از اعزام ورزشکاران به توکیو ارتقا جایگاه ایران در جدول رده‌بندی مدال‌ها است. در ریو ۲۰۱۶ ما در بین ۱۵ کشور اول بودیم اما تلاش داریم تا کاروان ایران در توکیو به جمع ۱۰ کشور برسد.

رییس کمیته ملی پارالمپیک در ادامه خاطرنشان کرد: سیاست اعزام به پارالمپیک توکیو براساس کیفی‌گرایی است. نفراتی که سهمیه گرفتند لزوما نمی‌توانند در قالب کاروان ایران قرار بگیرند و بر اساس توانمندی آنها در کسب مدال المپیکی یا کسب مدال طلا در بازی‌های پاراآسیایی ٢٠٢٢ برای آقایان و مدال طلا و نقره برای زنان می‌توانند به جمع کاروان اضافه شوند.

«فلورنتینو پرز» بدون انتخابات چهار سال دیگر مدیر عامل رئال شد

«فلورنتینو پرز» بدون عرضه اندام هیچ رقیبی برای نامزدی در انتخابات، برای مدت چهار سال دیگر سکان ریاست باشگاه رئال مادرید را به دست گرفت. به گزارش ایرنا، پرز ۷۴ ساله در جریان دو دوره در مجموع ۱۸ سال (در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ و سپس از سال ۲۰۰۹ تاکنون) در راس باشگاه مادریدی بوده است.

او که یک انبوه ساز قدرتمند بوده و پیش از این در عرصه سیاست فعالیت داشت، خواستار برگزاری انتخابات در ۱۱ آوریل شد و نامزدهای احتمالی از سوم تا ۱۲ آوریل مهلت داشتند تا نامزدی خود را اعلام و تاییدیه آن را از سوی هیات انتخاباتی باشگاه دریافت کنند.این سومین بار متوالی است که پرز بدون هیچ رای‌گیری دوباره انتخاب می‌شود؛ علاوه بر این، او در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ نیز هیچ رقیب انتخاباتی نداشت.

فینال جام اتحادیه انگلیس با ۸ هزار تماشاگر برگزار می‌شود

مسابقه فینال جام اتحادیه انگلیس با حضور ۸ هزار تماشاگر در ورزشگاه ومبلی برپا می‌شود.

به گزارش ایلنا، با پایان مرحله نیمه نهایی جام اتحادیه فوتبال انگلیس در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ که با حذف منچستر یونایتد و برنتفورد همراه بود، اتحادیه فوتبال انگلیس تاریخ برگزاری فینال مسابقات جام اتحادیه را اعلام کرد.

براساس اعلام سایت اتحادیه فوتبال انگلیس، دیدار فینال این دوره رقابت‌ها ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) در ورزشگاه ومبلی شهر لندن بین تیم‌های تاتنهام و منچسترسیتی برگزار خواهد شد.اکنون مشخص شده که فینال جام اتحادیه با حضور ۸ هزار تماشاگر در ومبلی برگزار خواهد شد که این نفرات را ۲ هزار نفر از هواداران منچسترسیتی، ۲ هزار نفر از هواداران تاتنهام و همینطور ۴ هزار نفر ساکنین محلی و کادر درمان را شامل می‌شود.

نسخه مناسب چاپ