نوبخت: منابع مشارکت با خیرین مدرسه ساز تا پایان کار دولت تخصیص می یابد
 

رئیس سازمان برنامه و بودجه از تخصیص منابع مشارکت دولت با خیرین مدرسه ساز تا پایان کار دولت دوازدهم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه، این مطلب در دیدار وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی مدارس و رئیس و اعضای هیات مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری در محل سازمان برنامه و بودجه اعلام شد.

در این دیدار، دکتر محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش گفت: به عنوان خدمتگزار جامعه فرهنگی وظیفه دارم از خیرین بزرگوار که حضورشان تاثیرگذار و گره گشا بوده است، تشکر کنم.

وی خاطرنشان کرد: از دکتر نوبخت به عنوان پشتیبان قوی و قاطع همواره بهره مند بوده ایم، ایشان هر وعده ای که دادند به طور کامل اجرا شد و همه نیازها را برطرف کرد و این نشان می دهد این اهتمام در این ایشان درونی است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: رفیع ترین بنا، بنای مدرسه است. در نگاه بلندمدت، این مدرسه سازی است که می تواند همه عرصه ها را رونق بخشد و هیچ چیز قابل مقایسه با مدرسه سازی نیست.

وی افزود: الان توزیع فضای آموزشی وضع طبیعی ندارد. ما باید به سرعت برای رفع عدم تعادل قدم برداریم. دولت در این هشت سال نشان داد توجه عمیقی به این موضوع دارد، رشد تخصیص های مربوط به نوسازی بیشتر بوده و سهم دولت خوب ادا شده است و خیرین هم آماده کمک هستند.

حاجی میرزایی در پایان افزود: همچنین در رابطه با معیشت و رفاه معلمان با همت دکتر نوبخت گام های بلندی برداشته شد.

دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه هم ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، این ماه را آغاز رحمت و برکت الهی نامید و گفت: در سازمان ردیفی برای تکمیل کارهای مربوط به مشارکت با شما داریم و تلاش می کنم این اعتبار تا پنج ماه اول سال جاری تخصیص داده شود اما درصدد هستم از محل بند (ز) تبصره پنج در ارتباط با همین موضوع در جهت پرداخت بدهی مطالبات پیمانکاران خارج از سقف برای ساخت مدرسه اختصاص یابد.

وی افزود: با تشکیل کارگروهی با حضور دکتر حاجی میرزایی، دکتر رخشانی مهر و دکتر پوراصغری کمک شایسته ای به این مشارکت خواهیم داشت.

بنابراین گزارش، در آغاز این دیدار دکتر رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی کشور ضمن سپاس و قدردانی از حمایت های ویژه دکتر نوبخت به سازمان نوسازی در امر مقدس ساخت مدرسه، گزارش مبسوطی از ساخت مدارس با حمایت دولت تدبیر و امید و خیرین مدرسه ساز به حاضران جلسه ارائه کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه با حمایت رئیس سازمان برنامه و بودجه از سال ۱۳۹۶ تا سال ۱۳۹۹ هر ساله تخصیص صددرصدی اعتبار ساخت مدرس انجام شده است، افزود: استاندارد سازی سیستم های گرمایشی، کاهش مدارس تخریبی از ۳۰ درصد به ۵ر۱۹ درصد، کاهش میانگین عمر ساخت پروژه ها به سه سال و افزایش ساخت مدارس در استان ها از دیگر اقدامات در سازمان نوسازی کشور بوده است و در حال حاضر هیچ پروژه نیمه تمامی که از منابع ملی اعتبار گرفته باشد، نداریم.

سپس دکتر پوراصغری معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: فارغ از ارقام و آمار کمی که نتیجه تلاش های چند سال گذشته است یک عایدی بزرگ داشته ایم و آن سرمایه اجتماعی برای مشارکت هر چه بیشتر مدرسه سازی بوده است.

وی افزود: همواره شاهد بوده ام که در هر شرایطی دکتر نوبخت، تخصیص این بخش را عملی می کرد.

گفتنی است: در این دیدار رئیس، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور همچنین ضمن تشکر از وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، از حمایت های دکتر نوبخت در ساخت مدارس قدردانی کردند و از دکتر نوبخت به عنوان یک مدرسه ساز بزرگ و ابرترین خیر نام بردند. همچنین با اهدای لوح از سوی جامعه خیرین مدرسه ساز از خدمات و حمایت های ویژه دکتر نوبخت نسبت به امر مدرسه سازی قدردانی شد.

نسخه مناسب چاپ