نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی: تهدید ایران به انتقام از اسرائیل نگران کننده است
 

سرویس خارجی: نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی با طفره رفتن از پذیرش مسئولیت حادثه اخیر در نطنز، از تهدیدات مقام‌های جمهوری اسلامی به انتقام‌گیری از رژیم اسرائیل ابراز نگرانی کرد.

«ایهود اولمرت» در حالی‌که در خصوص نقش رژیم صهیونیستی در حادثه نطنز ابراز بی‌اطلاعی کرد، گفت: من مطمئن نیستم که اسرائیل این کار را انجام داده باشد و به همین دلیل به ایرانی‌ها توصیه می‌کنم آرام باشند. اولمرت گرچه به ظاهر مدعی شد که رژیم صهیونیستی از تهدیدات ایران واهمه ندارد اما از این تهدیدات هم ابراز نگرانی کرد و گفت: این تهدیدات ما را نمی‌ترساند اما این لفاظی خشونت‌باری است که غیرضروری است و برای کسی مفید نیست. این مقام سابق رژیم صهیونیستی در ادامه برای تأمین امنیت رژیم اسرائیل به دولت بایدن متوسل شد و گفت که اطمینان دارد رئیس‌جمهور آمریکا امنیت اسرائیل را در نظر می‌گیرد. وی در این خصوص گفت: من در خصوص صلابت، عزم و تعهد بایدن برای امنیت دولت اسرائیل تردید ندارم.

اولمرت در حالی از نقش رژیم صهیونیستی در حادثه نطنز ابراز بی‌اطلاعی کرده است که «عاموس یادلین» رئیس پیشین دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در انتقاد از نخست‌وزیر این رژیم درباره رعایت نکردن سلسله مراتب برای انجام عملیات‌های حساس امنیتی، به صراحت اقدام تروریستی این رژیم در تاسیسات نطنز را تایید کرد. از طرف دیگر، روزنامه «جروزالم‌پست» در گزارشی تلویحاً اذعان کرد که سازمان جاسوسی موساد در عملیات خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای نطنز دست داشت. گفتنی است «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران چهارشنبه هفته گذشته در جلسه هیأت دولت در خصوص آغاز غنی‌سازی ۶۰درصد ایران گفت: راه‌اندازی IR-6 و غنی‌سازی ۶۰درصدی پاسخی به شرارت‌ها بود و اگر صهیونیست‌ها علیه ملت ما توطئه کرده باشند، پاسخ خواهیم داد و اولین گام همین بود.

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اتفاق نطنز اظهار داشت: اتفاق ناگواری در نطنز رخ داد و بارها رژیم صهیونیستی از قبل می‌گفت و این روزها هم از منابع متعدد شنیده می‌شود که تایید می‌کنند که این رژیم پشت این داستان بوده است. سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه انتقام از رژیم صهیونیستی در زمان و مکانش انجام می‌شود، گفت: سانتریفیوژهایی که در پی حادثه نطنز از مدار خارج شد از نوع IR1 بود و با سانتریفیوژهای پیشرفته جایگزین می‌شود. از طرفی رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که کابینه امنیتی اسرائیل فردا یکشنبه برای بررسی غنی‌سازی ۶۰درصدی اورانیوم توسط ایران تشکیل جلسه می‌دهد.

نسخه مناسب چاپ