حملات رژیم صهیونسیتی به مواضع مقاومت در غزه
سرویس خارجی: هواپیماهای رژیم صهیونسیتی مناطق مختلفی در نوار غزه را هدف قرار دادند.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که هواپیماهای جنگی رژیم صهیونسیتی منطقه‌ای در غرب رفح واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کردند. خبرگزاری اسپوتنیک هم گزارش داد که هواپیماهای جنگی اسرائیل دست کم هفت موشک به پایگاه «ابوعطایا» متعلق به گروه‌های مقاومت فلسطین در منطقه «تل‌السلطان» در غرب رفح شلیک کردند. وی افزود: هواپیماهای اسرائیلی پایگاه «بدر» متعلق به گروه‌های فلسطینی در جنوب غربی غزه و همچنین پایگاه «حشاشین» بین رفح و خان ​​یونس در جنوب نوار غزه را بمباران کردند. علاوه بر این، رژیم صهیونیستی زمین‌های کشاورزی در شرق اردوگاه آوارگان فلسطینی «البریج» در نوار غزه را نیز هدف قرار داد. وزارت بهداشت غزه تاکنون گزارشی از تلفات این حملات اعلام نکرده است. در همین حال، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در پیامی حملات رژیم صهیونسیتی به غزه را محکوم کرد و گفت: حملات جنگنده‌های اسرائیلی به غزه، دلیل روشنی بر موضع اسرائیل در قبال مسلمانان است و در صورتی که این رژیم بر ادامه تجاوزات خود اصرار داشته باشد، نمی‌توان انتظار داشت که روابط آنکارا – تل آویو به سطح مطلوب برسد.

خبر دیگر اینکه با وجود تدابیر شدید امنیتی و نیز اعمال محدودیت‌هایی کرونایی دهها هزار نمازگزار فلسطینی اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجدالاقصی اقامه کردند.در همین ارتباط، جنبش حماس تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی را به شدت محکوم کرد و گفت ادامه این جنایات و تجاوزات، جرقه خیزش سراسری فلسطینیان علیه اشغالگران و طرح‌های شوم آنان علیه مسجد الاقصی را خواهد زد .خبر دیگر اینکه جنبش‌های مقاومت فلسطینی اعلام کردند، ادامه بازداشت فلسطینی‌ها در عربستان سعودی که با هدف تنگ کردن عرصه بر حامیان مقاومت و نزدیک شدن به رژیم اشغالگر صورت می‌گیرد لکه ننگی بر پیشانی عاملان آن است.عربستان سعودی از سال ۲۰۱۹حدود ۶۰فلسطینی از جمله «محمود الخضری» نماینده حماس در این کشور را بازداشت کرده و اعتراض‌ها به این موضوع همچنان ادامه دارد.در جدیدترین اظهارات، «حازم قاسم» سخنگوی حماس اعلام کرد، ادامه بازداشت دهها فلسطینی در عربستان یک اشتباه و با ارزش‌های عربی در تعارض است. وی ضمن اعلام اینکه این بازداشتی‌ها در چارچوب قوانین عربستان سعودی به نفع آرمان فلسطین کار می‌کردند، از ریاض خواست فوراً آنها را

آزاد کند.

«داوود شهاب» سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین نیز ادامه بازداشت فلسطینی‌های مذکور و در رأس آنها محمود الخضری بدون هیچ اتهامی را به شدت محکوم کرد. وی گفت، بازداشت‌های مذکور بدین منظور صورت می‌گیرد که عرصه بر حامیان ملت فلسطین و حامیان مقاومت مشروع تنگ و زمینه برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل فراهم شود. «یاسر خلف» سخنگوی جنبش «الاحرار» فلسطین نیز از بازداشت دهها فلسطینی در ریاض بدون هیچ اتهامی ابراز تأسف کرد و گفت، این اقدام لکه ننگی بر پیشانی کشورهایی است که اقدام به عادی‌سازی روابط با تل‌آویو کرده‌اند و با این حرکت‌ها برای نزدیکی به رژیم اشغالگر تلاش می‌کنند. در چنین شرایطی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که به قبرس سفر کرده است، با وزیر مشاور در امور خارجه امارات دیدار کرد.«گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که برای شرکت در نشست چهارجانبه امارات، قبرس، یونان و رژیم صهیونیستی تحت عنوان «تقویت منافع استراتژیک منطقه‌ای» به قبرس سفر کرده است با «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات نشست دوجانبه‌ای را برگزار کرد و در حساب توئیتری خود نوشت: از دیدار انور قرقاش مشاور دیپلماتیک رئیس امارات در قبرس که پیش از نشست چهارجانبه پافوس ۲۰۲۱برگزار شد، بسیار خرسند شدم.

خبر دیگر اینکه دو مقام سودانی در گفت‌وگو با «رویترز» از لغو سفر هیأت این کشور به اسرائیل خبر دادند.خبرگزاری رسمی سودان هم گزارش داد که برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی درباره سفر هیأت امنیتی به فلسطین اشغالی صحت ندارد. پیش‌تر منابع سودانی به خبرگزاری رویترز گفته بودند که هیأتی سودانی متشکل از مقامات امنیتی و اطلاعاتی این کشور هفته جاری به فلسطین اشغالی سفر خواهند کرد.

نسخه مناسب چاپ