نخست وزیر پاکستان: اروپا توهین به پیامبر اسلام (ص) را ممنوع کند
سرویس خارجی:نخست‌وزیر پاکستان با تاکید بر جایگاه ویژه حضرت محمد(ص) میان مسلمانان، از کشورهای اروپایی خواست تا توهین به پیامبر اسلام (ص) را ممنوع کنند.

«عمران خان» از کشورهای اروپایی که اظهارنظرهای منفی در خصوص افسانه هولوکاست را ممنوع کرده‌اند خواست تا استانداردهای مشابهی در برابر کسانی که به پیامبر اسلام (ص) و مسلمانان توهین می‌کنند را نیز اجرا کنند.

نخست‌وزیر پاکستان ضمن این که خواستار مجازات این افراد شد، تصریح کرد: حضرت محمد (ص) جایگاه ویژه‌ای میان مسلمانان دارد و توهین و بی‌احترامی به ایشان برایمان قابل قبول نیست.

گفتنی است که امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه ۲۱ اکتبر سال گذشته طی سخنانی اعلام کرد که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد؛ موضوعی که با واکنش تند مسلمانان مواجه شد.کشورهای مختلفی از جمله قطر، کویت، جزایر، سودان، فلسطین و … کالاهای فرانسوی را تحریم کردند.

خبر دیگر این که پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر دیپلماسی پشت‌پرده اسلام آباد و دهلی نو برای عادی سازی روابط و ادعای ابوظبی درخصوص میانجیگری بین پاکستان و هند، اکنون حضور همزمان وزیران خارجه دو کشور در امارات احتمال یک تحول غیرمنتظره را افزایش داده است.

در همین راستا«شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان که سفر منطقه‌ای خود به چهارکشور را آغاز کرده است در اولین ایستگاه وارد دبی در امارات شد.

نسخه مناسب چاپ