سرانه مصرف آبزیان کشور به ۳/۱۳ کیلوگرم رسید
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: سرانه مصرف آبزیان کشور با افزایش ۹ر۳ درصدی در سال گذشته به ۳ر۱۳ کیلوگرم رسید.

به گزارش ایرنا، عیسی گلشاهی با اعلام این‌که سرانه مصرف آبزیان کشور سال به سال در حال افزایش است، اظهار داشت: سرانه مصرف آبزیان کشور در سال گذشته به ۳ر۱۳ کیلوگرم رسید، درحالی که سرانه مصرف آبزیان کشور در سال قبل از آن (۱۳۹۸) ۸ر۱۲ کیلوگرم بود.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان با اشاره به ارزش بالای غذایی ماهی در مقایسه با گوشت قرمز و مرغ خاطرنشان‌کرد: اکنون شاهدیم که مردم در مقایسه با سال‌های گذشته نسبت به خرید ماهی و افزودن آن در سبد غذایی خود رغبت بیشتری نشان می‌دهند.

وی ابراز امیدواری کرد اطلاع رسانی‌ها درباره مزایای مصرف آبزیان در مقایسه با گوشت قرمز بیش از پیش افزایش یابد تا شاهد رشد قابل توجه سرانه مصرف آبزیان کشور در سال‌های آینده باشیم و در ادامه به افزایش نرخ ماهی قزل‌آلا از ۲۹ هزار تومان به ۴۲ هزار تومان در هر کیلوگرم اشاره کرد و افزود: مهمترین دلیل، افزایش قیمت نهاده‌های پرورش این گونه ماهی است که تاثیر زیادی در افزایش قیمت فروش آن داشته است.

گلشاهی همچنین در خصوص ماهی تیلاپیا گفت: این گونه ماهی از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است که با کاهش واردات آن، اکنون شاهد افزایش تولیدات داخلی این گونه ماهی پرطرفدار هستیم.وی درباره تن ماهی و عرضه آن در بازار داخلی بیان‌داشت: تن ماهی همواره مورد استفاده مردم قرار داشته و بر این اساس سازمان شیلات ایران هم بر قیمت عرضه این محصول شیلاتی نظارت کامل خواهد داشت تا این محصول با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.

نسخه مناسب چاپ