خط ارتباطی مردم با اطلاعات
دریافت مالیات از املاک خالی و بدون استفاده بانک‌ها

حال‌که دولت درصدد دریافت مالیات از خانه‌های خالی برآمده است، جا دارد از املاک خالی و بدون استفاده بانک‌ها هم که خرید و فروش مکرر آن‌ها موجب افزایش بیرویه قیمت مسکن شده است، مالیات دریافت شود.

کارشناس اقتصادی

ضرورت محاکمه عوامل قطع درختان در جاده سنندج ـ کامیاران

در شبکه مجازی دیدم که افراد غیرمسئول ۲۳۰۰ اصله درخت را در جاده سنندج ـ‌ کامیاران در استان کردستان قطع کرده‌اند که به نظر من مرتکبین آن باید محاکمه و در همان محل ارتکاب جرم مجازات شوند. من که در چالوس زندگی می‌کنم، به عنوان یک ایرانی دوستدار طبیعت حتی یک برگ از هر درختی در کشور را مال خود می‌دانم و به قطع آن اعتراض دارم.

نیکنام ـ چالوس (مازندران)

مانور مشترک نیروهای دریایی چه ضرورتی دارد؟

رسانه‌ها از مانور مشترک نیروهای دریایی ارتش و سپاه پاسداران خبر داده‌اند که باید پرسید مگر این نیروها متعلق به ۲ کشور جداگانه هستند که مانور مشترک برگزار می‌کنند؟

تلفن به خط ارتباطی

خط ارتباطی:

این قبیل مانورها نه فقط ضروری است، بلکه گاهی حتی با حضور واحدهای گوناگون عملیاتی یکی از نیروهای ارتش یا سپاه با مأموریت‌های مختلف هم به اجرا درمی‌آید که موجب تقویت بنیه دفاعی آن‌ها می‌شود.

حذف یک صفر از پول ملی کافی است!

به نظر من حذف فقط یک صفر از پول ملی و جایگزینی به جای ریال کافی است و اجرای آن مشکلات کمتری خواهد داشت.

هموطن

ابتدا از خانه‌های خالی شناسایی شده مالیات بگیرند

در خبرها خواندم که به گفته وزیر راه و شهرسازی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور خالی است که از این تعداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد شناسایی و به سازمان امور مالیاتی معرفی شده‌اند. به نظر من در چنین شرایطی بهتر است ابتدا از واحدهای شناسایی شده مالیات بر خانه‌های خالی اخذ شود و سپس به سراغ کسانی بروند که به عنوان مثال از ۲ خانه خود یکی را خالی نگه داشته‌اند!

شهروندی از تهران

تمامی مطالب اطلاعات با حروف خوانا چاپ شود

بعضی از مطالب روزنامه اطلاعات با حروف بسیار ریز و کمرنگ چاپ می‌شود که مطالعه آن‌ها را مشکل می‌کند. ضرورت دارد واحدهای حروف‌چینی و صفحه‌بندی روزنامه این مشکل را حل کنند تا علاقه‌مندان به راحتی بتوانند تمامی مطالب خواندنی روزنامه را به آسانی بخوانند.

خواننده روزنامه اطلاعات

سفرهای نوروزی باید به شدت کنترل می‌شد

اگر مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا سفرهای نوروزی را به شدت محدود و کنترل می‌کردند، این روزها شاهد آمار بالای مبتلایان و درگذشتگان کرونا نبودیم.

خانم شهروند از تهران

عملکرد وزارت بهداشت و درمان قابل نقد است

عملکرد دولت و وزارت بهداشت و درمان در مقابله با کرونا قابل نقد است. بدیهی است که دولت و هر یک از وزارتخانه‌ها در برابر حل مشکلات کشور وظایف خاص و مدونی دارند که اگر به خوبی آن را انجام ندهند، از جمله در خصوص اجرای راهکارهای مقابله با کرونا و پیشگیری از اوجگیری آن، انتقادهایی بر آن ها وارد است، هر چند که در تصمیمات نادرست و دیرهنگام مانند آزادسازی سفرهای نوروزی ستاد ملی مبارزه با کرونا و دیگر وزارتخانه‌های به غیر از بهداشت و درمان هم، به سهم خود مقصر بوده‌اند.

طاهری

یکی از تخم‌مرغ‌های بسته‌بندی معمولاً خراب است

مردم تخم‌مرغ‌های بسته‌بندی را به امید سلامت و بهداشت بیشتر و بهتر آن‌ها نسبت به تخم‌مرغ‌های فله‌ای و شانه‌ای می‌خرند، اما در چند مورد متاسفانه یکی از ۶ عدد تخم‌‌مرغ بسته‌بندی که خریدم، خراب از آب درآمد و روی آب ایستاد که در مورد تخم‌ بلدرچین که برای آب‌پز خریدم هم شاهد آن بودم، اما در تخم‌‌مرغ‌های ۲۴ عددی بسته‌بندی به تخم‌مرغ‌های فاسد و خراب برنخوردم! از مسئولان ذیربط انتظار می‌رود بر عملکرد واحد‌های مرغ تخمگذار و بسته‌بندی تخم‌مرغ نظارت بیشتری داشته باشند تا تخم‌مرغ‌های فاسد به جای عرضه به بازار مصرف انسانی، معدوم و یا از آن‌ها به عنوان یکی از مواد تولید کودهای کشاورزی استفاده شود.

خانم خانه دار

پاسخ مسؤولان

پاسخ سازمان نوسازی شهرداری تهران درباره افزایش تسهیلات بافت‌های فرسوده شهری

با سلام، نظر به انتشار پیام مردمی با مضمون «افزایش تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده» از سوی شهروند محترم در روزنامه اطلاعات مورخه ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ اعلام می‌دارد:

تعیین میزان تسهیلات بانکی نوسازی بافت‌های فرسوده بر عهده شرکت بازآفرینی شهری ایران از مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی است و در همین راستا هرگونه افزایش تسهیلات توسط شرکت مذکور و با هماهنگی با بانک عامل (بانک مسکن) صورت می‌پذیرد و هرگونه تغییر در جهت افزایش یا نحوه ارائه تسهیلات بافت فرسوده توسط وزارت راه و شهرسازی به شهروندان محترم اطلاع‌رسانی خواهد شد. شهروندان محترم جهت اطلاع از آخرین وضعیت تسهیلات می‌توانند به تارنمای سازمان نوسازی به نشانی nosazi.tehran.ir مراجعه نمایند.

مصطفی مجیدی‌نسب ـ مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل

پاسخ شرکت بهره‌برداری متروی تهران درباره کاهش فاصله حرکت قطارها

احتراما خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۲۳ر۱ر۱۴۰۰ با مضمون «درخواست کاهش فاصله حرکت قطارهای خط ۳ » پاسخ زیر چاپ شود.

ضمن تشکر از مسافر گرامی و همچنین سپاس از روزنامه وزین اطلاعات به خاطر انعکاس دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خوانندگان و ظرفیت ایجاد شده جهت تعامل و پاسخگویی به شهروندان و مسافران محترم، به اطلاع می‌رساند شلوغی مترو و استقبال و ازدحام مسافران در واگن‌های مترو بخصوص در ساعات پیک مسافری و در ایستگاه‌های تقاطعی شهیدبهشتی، تئاترشهر و مهدیه در خط ۳ مترو، واقعیتی است که در حال حاضر به دلیل کمبود واگن در شبکه متروی تهران با آن مواجه هستیم و امیدواریم با پرداخت بودجه‌های مصوب توسط دولت، این مشکل تا حدی برطرف شود. در این شرایط حساس شیوع ویروس کرونا، از مسافران محترم انتظار می‌رود حتی‌المقدور با مدیریت بهینه زمان تردد و انتقال آن به ساعات غیرپیک، ضمن کمک به سلامت خود و دیگر مسافران محترم با اطمینان و در آرامش بیشتر، از این وسیله حمل و نقل ریلی استفاده نمایند. گفتنی است که در حال حاضر و در ساعات پیک مسافری فاصله حرکت قطارهای خط سه، شش دقیقه است.

پیرامون حضور دستفروشان در واگن‌های مترو

در خصوص مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۲۵ر۱ر۱۴۰۰ با مضمون« انتقاد به حضور دستفروشان در مترو» به اطلاع می‌رساند شرکت بهره‌برداری متروی تهران به هیچ وجه موافق حضور دستفروشان و نیز متکدیان در ایستگاه‌ها و قطارهای خطوط هفتگانه مترو نبوده و نخواهد بود. برای دستفروشان که بخصوص در این روزهای بحرانی شیوع ویروس کرونا، آرامش را از مسافران محترم مترو گرفته‌اند، باید چاره‌ای اندیشید و این شرکت نیز چنین هدفی را دنبال می‌کند. شرکت بهره‌برداری مترو با تمامی امکانات در مورد پیشگیری از حضور دستفروشان و متکدیان و حل این مشکل اقدام کرده، ولی برای کاهش حضور این افراد در ایستگاه‌ها و قطارها نیازمند همراهی جدی سازمان‌های متولی و همچنین همیاری مسافران محترم است و اقدامات این شرکت به تنهایی نمی‌تواند مانع از حضور و فعالیت دستفروشان باشد. مسئولان مربوطه در راستای رسالت خود در جهت تامین امنیت و آرامش مسافران محترم در طول سفر اقدام به پخش پیام‌های بازدارنده از طریق پیج ایستگاه‌ها و پخش فیلم‌های آموزشی مضرات خرید از دستفروشان و کمک به متکدیان در مانیتورهای داخل ایستگاه‌ها و قطارها و نصب بنرهای آموزش شهروندی در ایستگاه‌ها نموده‌اند.

محسن محمدیان ـ مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل

نسخه مناسب چاپ