وداع با یار دیرین سردار دل‌ها در اصفهان
 

اصفهان – خبرنگار اطلاعات: پیکر سرتیپ پاسدار سید محمد حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در اصفهان تشییع و در گلستان شهدای این شهر به خاک سپرده شد.

پیکر یار دیرین شهید سپهبد قاسم سلیمانی، صبح دیروز در فضای بازدانشکده پرواز هوانیروز اصفهان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی تشییع و سپس برای خاکسپاری به گلستان شهدای اصفهان منتقل شد تا در جوار برادر شهیدش سید احمد حجازی به خاک سپرده شود.

در این مراسم که جمعی از نیروهای مسلح ، فرماندهان سپاه و مسئولان استانی حضور داشتند، پس از قرائت پیام تسلیت اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس، نماز بر پیکر سردار شهید حجازی اقامه شد و در ادامه مراسم، پیکر یاردیرین سردار دلها به خاک سپرده شد.

سردار حجازی، افتخار بزرگ جهان اسلام

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا دراین مراسم با بیان این که شهادت ناگهانی سردار حجازی غمی جانکاه برای مردم ایران، اصفهان و سپاه پاسداران بود، افزود : سردار شهید حجازی افتخاری برای ایران، اصفهان و جهان اسلام به ویژه جبهه مقاومت بود. این سردار مجاهد از یک تفکر استراتژیک ،دفاعی و امنیتی برای دفاع از امنیت ، منافع ملی و منطقه ای انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران برخوردار بود.

سردار یحیی رحیم صفوی با بیان این که سردار شهید حجازی سال ها در دفاع مقدس و پس از آن در جبهه مقاومت درخشید ،ادامه داد: او در سال‌های دفاع مقدس و پس از آن در جبهه مقاومت در قله رفیع ایمان، عقلانیت و شجاعت ایستاده بود که اخلاص و تواضع او مقابل عموم مردم و بسیجیان زبانزد بود.

وی با بیان این که ملت های بزرگ و متمدن در جهان عناصری هویت بخش در اختیار دارند که شناسنامه آن ملت و ترسیم کننده افق‌های تمدن سازان آینده آن ملت هستند افزود: ۲۳هزار شهید استان اصفهان، شهدای ایران و شهدای مدافع حرم نماد و نمایشگر هویت انقلاب اسلامی و ملت‌های بزرگ مسلمان در منطقه ملت‌های تمدن‌ساز هستند.

صفوی ادامه داد: شهیدانی همچون سردار دلها ،سردار حجازی، حاج حسین خرازی ،عبدالله میثمی و حاج احمد کاظمی خالق و آفریننده و زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی با مرکزیت انقلاب اسلامی و افکار و اندیشه‌های حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب در قرن حاضر هستند.

وی تاکید کرد: نیروی قدس سپاه ، شهدای مدافع حرم و شهیدانی همچون سردار حجازی، دفاع و امنیت از کشور عزیز و منافع منطقه‌ای و ملی را در مقابل تهدیدات رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها و عوامل دست ساز آنها همچون داعش را شکل دادند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به فعالیت‌های مختلف سردار حجازی در سنگر‌های مختلف گفت:این شهید با سازماندهی بسیج ۲۰میلیونی برای خدمت به مردم ، راه اندازی بسیج سازندگی و کمک به شکل گیری قرارگاه محرومیت زدایی در سپاه پاسداران، پیامی الهام بخش و ماندگار برای جوانان بسیجی و پاسدار به ودیعت گذاشت که می‌تواند الگویی برای کمک به دولت‌ها برای رفع محرومیت‌ها در سراسر کشور باشد.

سردارقاآنی: راه جبهه مقاومت ادامه دارد

همچنین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم گفت : راه شهید حجازی و عرصه مقاومت همچنان استمرار دارد و مسیری که سردار شهید سلیمانی در میدان مقاومت گسترش داد و شهید حجازی آن را طی کرد، همچنان در منطقه و تا تشکیل حکومت جهانی امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت.

سردار اسماعیل قاآنی افزود: امروز جبهه‌های مقاومت از ایران تا لبنان، سوریه، فلسطین و یمن و فرزندان مقاومت که از این مکتب درس گرفته اند یک اقدام اساسی در مقابل رژیم صهیونیستی دارند، این مسیر مقاومت تا رسیدن به حکومت امام زمان (عج) ادامه خواهد یافت.

وی اظهارداشت: در دفاع مقدس هر کجا نیاز بود در مناطق ماموریتی از پایگاه منتظران شهادت در اهواز تا کوه‌های سر به فلک کشیده کردستان و قرارگاه قدس انسان‌های نمونه‌ای حضور داشتند که یکی از آنها شهید حجازی بود. فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان این که هر جا نیاز بود، اصفهان جلودار و شهید حجازی در این مصاف پیشتاز بود، افزود : شهید حجازی بسیج را به عنوان پشتوانه انقلاب اسلامی هدایت کرد و در این دوره آخر خدا به او توفیق داد در عرصه مقاومت بین الملل خدمت کند و حضور او اثرگذار بود.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به همین مناسبت، ادامه داد: معظم له در توصیفی از شهید حجازی فرمودند او فکری پویا داشت و با دلی سرشار از ایمان راستین در خدمت اسلام بوده است.

پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به همین مناسبت پیام تسلیتی صادر کرد.

در این پیام آمده است: درگذشت شهادت گونه جانباز سرافراز، سردار بزرگ اسلام حاج سید محمد حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه موجب تألم و تأثر شد. این رزمنده سلحشور جبهه مقاومت سال ها دلاورانه در جهت نهضت جهانی اسلام مجاهدت کرد و خار چشم دشمنان امت اسلامی به ویژه رژیم غاصب و جنایتکار اسرائیل بود. جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درگذشت این سردار عزیز را به فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) و همه پاسداران و حافظان امنیت کشور در نیروهای مسلح به ویژه نیروی قدس قهرمان تسلیت عرض می کند. از خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت و مغفرت و برای بازماندگان و خانواده محترم آن مرحوم صبر و اجر جزیل مسالت دارد.

نسخه مناسب چاپ