سردار حق بین به رحمت ایزدی پیوست
 

سرویس خبر: سردار سرافراز محمد علی حق بین، همرزم شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و از فرماندهان مطرح مقاومت در سوریه و عراق به دلیل ابتلا به کرونا در یکی از بیمارستان های رشت درگذشت.

به گزارش ایرنا، سردار حق بین در دوران خدمت خود در پست های متفاوتی خدمت کرد که از جمله مسئولیت های وی فرماندهی لشکر عملیاتی ۱۶قدس گیلان، مشاور فرمانده نیروی زمینی سپاه و فرماندهی قرارگاه مرکزی امام حسین (ع) نیروی زمینی سپاه بود و همچنین او یکی از فرماندهان تاثیرگذار در آزادسازی منطقه نبل و الزهرا سوریه و از یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس بود.

او از همرزمان سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و از فرماندهان مطرح مقاومت در سوریه و عراق بود که کتاب خاطرات این سردار گیلانی با عنوان «گیل مانا» هم سال گذشته منتشر شد .

پیام تسلیت فرمانده کل سپاه

سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی، درگذشت سردار حق بین را تسلیت گفت.

در بخشی از این پیام آمده است: آن سردار عالیقدر و جانباز مخلص که از نمادهای ایثار و پایداری و روایتگران صدیق دفاع مقدس ملت عظیم‌الشأن ایران در جنگ تحمیلی جهانی ۸ساله و همراهان سردار دلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت و مدافعان حرم اهل بیت علیهم السلام به شمار می‌رفت ، الگویی صالح و راستین از فداکاری و همت و خدمت بی منت برای اعتلای اسلام ، انقلاب و ایران عزیز را فرا روی نسل جوان امروز به ویژه جوانان غیور گیلانی گشوده است.

سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان هم با صدور پیامی، درگذشت سردار حق بین را تسلیت گفت.

نسخه مناسب چاپ