مناطق آزاد مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند
‏تبریز ـ خبرنگار اطلاعات: مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند.

غلامرضا شریفی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: به موجب بند (ت) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور از امسال مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی مشابه سرزمین اصلی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود که بر این اساس ضرورت دارد، فعالان اقتصادی مناطق یادشده که حائز هر یک از شرایط فراخوان‌های هشت‌گانه موضوع ماده ۱۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند، نسبت به ثبت‌نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده و اجرای سایر مقررات موضوع این قانون از جمله صدور صورتحساب، دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده از خریداران، ارائه اظهارنامه و… اقدام کنند.

‏شریفی تاکید کرد: فعالان اقتصادی در صورت انجام تکالیف قانونی مذکور می‌توانند از تسهیلات پیش‌بینی شده در قانون بهره‌مند شوند.

وی به راه‌اندازی درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی اشاره کرد و گفت: امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع‌الخروجی از طریق این درگاه ملی برای عموم شهروندان فراهم شده است و با الکترونیکی شدن تمامی خدمات مالیاتی، ارتباط مودیان با ادارات مالیاتی به کمترین میزان کاهش می‌یابد و به تبع آن، فساد اداری و هزینه‌های وصول مالیات نیز به شدت کاهش می‌یابد.

*موافقت اولیه برای تولید ۳ر۱۲ میلیون قطعه مرغ گوشتی در آذربایجان‌شرقی

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به صدور موافقت اولیه برای تولید ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه مرغ گوشتی به صورت زنجیره تولید از سوی این سازمان و موافقت وزیر جهاد کشاورزی افزود: در حاشیه نشست اخیر با وزیر جهاد کشاورزی و معاونین وی که به صورت و بینار برگزار شد، به رغم ممنوعیت توسعه مرغداری‌ها، وی با صدور مجوز تأسیس مرغداری گوشتی به صورت زنجیره تولید در آذربایجان شرقی موافقت کرد.

اکبر فتحی گفت: البته سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی قبل از ابلاغ وزیر، موافقت اولیه را برای تولید ۱۰ میلیون قطعه مرغ گوشتی در یکی از شرکت‌های کشت و صنعت استان، ۲ میلیون قطعه در شهرستان ملکان و ۳۰۰ هزار قطعه در شهرستان اهر کسب و برای نهایی شدن آن‌ها به وزارت متبوع ارسال کرده بود و متقاضیان سرمایه گذاری در صنعت مرغ گوشتی می‌توانند برای اخذ مجوز به مدیریت‌های جهادکشاورزی در شهرستان‌ها و همچنین معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی در مرکز استان مراجعه کنند.

آذربایجان شرقی به لحاظ میزان تولید تخم‌مرغ و گوشت مرغ به ترتیب رتبه‌های اول و سوم کشور را دارد؛ میزان تولید سالانه تخم مرغ در آذربایجان شرقی ۹۴ هزار تن و مرغ گوشتی بیش از ۸۵ هزار تن است و بر این اساس آذربایجان شرقی حدود ۱۱ درصد تخم مرغ و ۳ درصد تولید گوشت مرغ کشور را در اختیار دارد.

نسخه مناسب چاپ