برنامه‌ریزی وزارت صنعت برای ارائه تسهیلات به پروژه‌های ساخت‌داخل
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی برای ارائه تسهیلات به پروژه‌های نهضت ساخت‌داخل و افزایش ظرفیت تولید صنایع منتخب خبر داد.

به گزارش ایرنا، مهدی صادقی نیارکی افزود: با توجه به احصای نیازهای صنعتی و شناسایی ۲۱۱ گلوگاه صنعتی و جایگزینی واردات مقرر شد دفاتر تخصصی فهرستی از پروژه‌های اولویت‌دار در حوزه توسعه تعمیق ساخت داخل را اعلام کنند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای شناسایی ظرفیت‌های خالی صنایع خاطرنشان‌کرد: ظرفیت‌های صنعتی در بخش‌های مختلف نظیر لوازم‌خانگی، نساجی، پوشاک، لاستیک و غیره بررسی شده و توسعه ظرفیت‌ها با محوریت افزایش تولید در دستور کار قرار گرفته است.معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد با تامین سرمایه در گردش مورد نیاز صنایع، افزایش تولید در سال جاری با آهنگ بیشتری محقق شود.در نشست سیاست‌های وزارت صنعت برای توسعه مناطق محروم، اختصاص تسهیلات برای توسعه ظرفیت‌های خالی و پروژه نهضت ساخت داخل مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای بهبود وضعیت صنایع کشور اتخاذ شد. بررسی اولویت‌های صنعتی وزارت صنعت برای آمایش صنعتی سرزمین، از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

در همین حال، مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت هم با تاکید بر اقدامات موثر انجام شده در راستای تسهیل و تسریع فرآیند صدور مجوزها، کاهش تعداد مجوزها از ۸۰ به ۴۵ مورد را یکی گام‌های موثر در این راستا دانست.

به گزارش شاتا، احمد تشکینی در برنامه تیتر امشب سه‌شنبه شب شبکه خبر گفت: یکی از برنامه‌های اصلی تعریف شده در سال جاری در وزارت صنعت، ساماندهی مجوزها در این وزارت خانه است.

نسخه مناسب چاپ