خط ارتباطی مردم با اطلاعات
قدردانی از خدمات مدیر عامل و کارکنان زحمتکش سازمان بهشت زهرا (س)

با افزایش جان باختگان کرونا در روزهای اخیر بخصوص در کلانشهر تهران، آقای دکتر سعید خال مدیرعامل محترم سازمان بهشت زهرا(س) و همکاران ایشان با رعایت کامل دستور‌العمل‌های دینی و بهداشتی وظایف خطیرشان را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند که به نوبه خود از تمامی این عزیزان تشکر و قدردانی می‌کنیم.

دکتر جوادی

تبریک موفقیت‌های ورزشکاران ایرانی در مسابقه‌های آسیایی

ورزشکاران غیور ایرانی علیرغم تمامی کمبودها و محدودیت‌ها در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قاره پهناور آسیا به مقام اول رسیدند و

۲ تیم باشگاهی کشورمان هم در لیگ‌برتر این قاره در مقابل تیم‌های ثروتمند و بهره‌مند از فوتبالیست‌های سرشناس و گران‌قیمت خارجی خیلی خوش درخشیده‌اند که موفقیت‌های ورزشی این عزیزان را به ملت ایران و قهرمانان و خانواده‌های محترم‌شان صمیمانه تبریک می‌گوئیم.

تلفن‌هایی به خط ارتباطی

ضرورت استفاده از پزشکان باتجربه‌تر در سامانه ۴۰۳۰

وزارت بهداشت و درمان

در شرایطی که این روزها بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها خیلی شلوغ است و احتمال ابتلای مراجعان به کرونا در آن‌ها وجود دارد، کارشناسان سامانه ۴۰۳۰ وزارت بهداشت و درمان افرادی را که برای گزارش علائم بیماری با آن‌ها تماس می‌گیرند، برای مراجعه به بیمارستان‌ها و پزشکان راهنمایی می‌کنند.که‌ بهتر است برای کاهش مراجعه افراد به بیمارستان‌ها در این شرایط از پزشکان با تجربه‌تر برای راهنمایی افراد در این سامانه استفاده شود تا بیماران با علائم سرماخوردگی به اشتباه راهی بیمارستان‌ها نشوند.

از مراجعان به سامانه ۴۰۳۰

در تعطیلی مهدکودک‌ها تجدیدنظر شود

من و همسرم هر ۲ در بیمارستان مشغول به کاریم و در شرایط شیوع ویروس کرونا مجبور به حضور متناوب در شیفت‌های کاری هستیم و امکان گرفتن مرخصی نیز برای کادر درمان وجود ندارد و به دلیل تعطیلی مهدهای کودک بیمارستان‌ها برای نگهداری و مراقبت از فرزندمان، با مشکلاتی مواجه شده‌ایم. در شرایطی که اغلب کارمندان و به‌ویژه کادر درمان مجبور به حضور در اداره‌ها و بیمارستان‌ها هستند، آیا تعطیلی مهدهای کودک صحیح است؟ متأسفانه مهدهای‌کودک بیمارستان‌ها از آغاز شیوع کرونا تعطیل شده‌اند و برای رفع مشکل نگهداری کودکان کادر درمان، تاکنون اقدامی نشده است.

پرستار نگران نگهداری از کودک

پرداخت حق بیمه شخص ثالث مشکل‌ساز شده است

از آنجا که سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث ۵ر۲ درصد مبلغ دیه هر سال در ماه حرام است، با افزایش نرخ دیه در سال جدید، حق بیمه شخص ثالث خودرو امسال حدود ۴۵ درصد افزایش داشته است که پرداخت آن برای اغلب رانندگان بسیار مشکل است. با توجه به این‌که معیار محاسبه نرخ دیه قیمت شتر است، باید پرسید مگر قیمت آن در یک سال چند درصد افزایش می‌یابد که هر سال نرخ دیه در کشورمان سر به فلک می‌کشد؟!

بیمه‌گذار شخص ثالث ـ همدان

اعمال حق مدیریت در مورد بازنشستگان کشوری منصفانه نیست

در قانون جدید خدمات کشوری برای پرداخت حق مدیریت به بازنشستگان، سنوات مدیریت اعمال می‌شود که اقدامی ناروا است، زیرا به بهانه چندماه و یا چند روز کمتر باعث زایل شدن حق برخی از بازنشستگان می‌شود و این در حالی است که عنوان مدیر از روی شایستگی و تجربه افراد به دست می‌آید و اعمال این‌گونه تصمیمات از نظر حقوقی و اخلاقی درست به نظر نمی‌رسد و نیازمند بررسی و تجدید نظر است.

مدیر بازنشسته کشوری

استمداد از مجتمع قضایی سعادت‌آباد

بعد از گذشت ۹ سال از دوران محکومیتم در زندان ،حدود ۴ سال است که برای ادغام پرونده‌هایم در شعبه ۱ اجرای احکام اقدام کرده‌ام تا حداقل بتوانم از بند مربوط به مرخصی استفاده کنم و پیگیر مشکلاتم در خارج از زندان باشم، اما تاکنون از سوی اجرای احکام یاد شده در مورد پرونده‌ام اقدامی صورت نگرفته است. از ریاست محترم مجتمع قضایی سعادت‌آباد تهران و دستگاه قضا تقاضای رسیدگی دارم.

مددجوی مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ

آیا صدا و سیما واقعاً رسانه ملی است؟

اگر صدا و سیمای ما خودش را به راستی رسانه ملی می‌داند، چرا در هر فرصتی و اکنون درباره مذاکرات برجام به بهترین خدمتگزاران ملت یعنی وزیر محترم امور خارجه و همکاران ایشان با تهیه برنامه‌هایی علیه آنان، پرونده‌سازی می‌کند و به جای حمایت به انتقادهای ظالمانه و یک‌طرفه از آنان می‌پردازد؟

هموطن

لزوم تغییر قوانین ظالمانه علیه زنان

شنیدن اخبار برخوردهای غیراخلاقی و هنجارشکن برخی از پدران با فرزندان‌شان مانند کشته شدن دختری بیگناه توسط پدرش و یا شکنجه دختری خردسال توسط والدین‌اش بسیار ناراحت‌کننده و هولناک است. آیا وقت آن نرسیده است که روان‌شناسان و حقوقدانان برای آموزش قوانین اجتماعی به والدین و تغییر اساسی در برخی از قوانین ظالمانه در حق بانوان کشورمان اقدام کنند؟

بانوی پژوهشگر و حقوقدان

آیا مایحتاج مردم دیگر گران نمی‌شود؟

به خاطر دارم ۴ روز پس از آغاز سال جدید، رئیس محترم جمهوری در اولین جلسه هیأت دولت در سال ۱۴۰۰ گفتند که سال ۹۹ هرچه قرار بود اجناس گران شود، شده است و از وزارتخانه‌های صمت و کشاورزی خواهش می‌کنم این ۴ ماه را بگذارید بازار ثبات داشته باشد تا مردم احساس راحتی کنند! اما برخلاف تأکید رئیس‌جمهوری و وعده سخنگوی دولت برای ثبات بازار و عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی، طی ۲ هفته ابتدای سال قیمت اغلب کالاها و خدمات دولتی به‌صورت رسمی افزایش یافته و مشکلات تهیه گوشت مرغ و روغن نباتی در بازار به قیمت‌های مصوب بیشتر شده است و به ساماندهی بازار مسکن و خودرو هم امید چندانی نمی‌توان داشت، پس قولی که به مردم داده شده است تا شرایط کشور در سال ۱۴۰۰ با ۹۹ متفاوت خواهد بود، چه زمانی عملی می‌شود؟

شهروندی از هشتگرد (استان البرز)

صفحه ورزشی اطلاعات جدول مسابقات را چاپ کند

صفحه ورزشی روزنامه اطلاعات ۳۰ فروردین‌ماه و روزنامه دیگری در همان روز را می‌خواندم که متوجه شدم باز هم از نتایج مسابقات روز قبل تیم‌های فوتبال کشورمان در اطلاعات خبری نیست؛ حال آن‌که روزنامه مد نظر در جدول‌هایی نتایج روز دوم نمایندگان ایران در لیگ قهرمانی آسیا و همچنین جدول رده‌بندی گروه‌های بی، دی و اف مسابقات را چاپ کرده بود که به راحتی دانستن آخرین اخبار تیم‌های فوتبال کشورمان را امکان‌پذیر می‌کرد. از صفحه ورزشی روزنامه اطلاعات انتظار می‌رود به جای چاپ مصاحبه‌ها و خبرهای حاشیه‌ای، اخبار روز فوتبال را که علاقه‌مندان زیادی دارد، چاپ کند.

خواننده دوستدار ورزش روزنامه اطلاعات

خط ارتباطی:

با توجه به فشرده بودن مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و فاصله زمانی نهایی شدن نتایج و چاپ و توزیع روزنامه، در حین برگزاری رقابت‌ها چاپ جدول گروه‌های حاضر در مسابقات به دلیل تغییرات آن، عملاً امکان‌پذیر نیست به همین دلیل در پایان هر دوره از مسابقات جدول‌های مربوطه نیز چاپ خواهد شد.

پاسخ مسؤولان

پاسخ شهرداری منطقه ۳ درباره سربرداری از درخت کهنسال جنب ساختمان حسینیه ارشاد

با سلام و احترام، با عنایت به پیام مردمی مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ با عنوان «قطع بی‌مورد درخت کهنسال به بهانه هرس»، پاسخ لازم جهت تنویر افکار عمومی، به شرح زیر ارسال می‌گردد:

با توجه به خشکیده بودن درخت چنار واقع در جنب ساختمان حسینیه ارشاد به منظور پیشگیری از سقوط آن و ایجاد خطرات جانی و مالی برای شهروندان محترم، با تهیه «صورتجلسه رفع خطر» در تابستان سال گذشته درخت مزبور سربرداری شد و ارتباطی به هرس درختان در فصل مناسب ندارد.

فلوریا آنت ـ سرپرست روابط عمومی

نسخه مناسب چاپ