وزیر کار: باید کیفیت زندگی کارگران را ارتقاء دهیم
 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با شروع هفته کارگر، ارتقای کیفیت زندگی کارگران و کاستن از مشکلات آنها را مورد تاکید قرار داد.

محمد شریعتمداری در پیامی که به مناسبت هفته کارگر منتشر شد،با تبریک این مناسبت به جامعه کار و تلاش به ویژه کارگران شریف کشور و خانواده های آنان، اعلام کرد: امسال دومین سالی است که کارگران در کنار سایر هموطنان مان در جدال با شیوع ویروس مهلک کرونا به سر می برند. ویروسی که تاثیرات گسترده ای بر زندگی کارگران و کسب و کارها داشته است . در شرایط شوک ناشی از کووید ۱۹ نه تنها سلامت جان کارگران و خانواده های آنها بلکه زندگی روزمره این عزیزان به شدت دچار چالش و بحران شده است .در ادامه این پیام آمده است: در این شرایط سخت راهی نداریم جز آنکه ” همه با هم ” متحد، منسجم ، هوشمند و امیدوار کنار هم باشیم تا بتوانیم از این تنگناها عبور کنیم و برای ایران قدرت، امنیت ، صلح و رفاه ، آرامش و شادی را تضمین کنیم. حرکت در این مسیر زمانی ممکن است که با اتخاذ سیاست های درست ، عالمانه ، عادلانه و متکی بر گفتگوی اجتماعی و سه جانبه گرایی به?گونه?ای عمل کنیم که کارگران ما امیدوار به آینده و مطمئن از تامین اجتماعی خود با انگیزه و خلاق در عرصه های تولید و کسب و کار مشغول به کار باشند و این همان چارچوبی بوده که به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره تلاش کرده ام به آن پایبند و متعهد باشم.

دربخش دیگری از این پیام تاکید شده است : وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت ، صیانت از کسب و کارها ، حفظ امنیت شغلی کارگران و جلوگیری از ریزش نیروی کار بنگاه های اقتصادی، سیاست هایی را تدوین و در حد تصویب ستاد ملی کرونا اجرایی کرده که ضروری است همکارانم در هفته کارگر ابعاد مختلف آن را در فضای عمومی به گفتگوی اجتماعی بگذارند. به ویژه فرایند مذاکرات سه‌جانبه و فشرده شورای عالی کار که به اجماع تاریخی و سرنوشت ساز افزایش ۳۹ درصدی برای حداقل دستمزد منجر شد و می تواند به عنوان یک الگوی موفق برای تصمیم گیری در سایر موارد واکاوی شود.

در ادامه این پیام آمده است: امروز در مقطعی از تاریخ انقلاب اسلامی هستیم که باید کرامت و شأن انسانی کارگران شریف و دست اندرکاران جبهه تولید بیش از همیشه مورد حمایت قرار گیرد. اطمینان می‌دهم که در کنار هم، با ایمان به لطف و جود خدای صانع، مستظهر به «عدالت‌خواهی بلندنظرانه» ملت ایران و امیدوار به همراهی جامعه کار و تولید، ثابت قدم و استوار، تمام مساعی خویش را برای پیشبرد عدالت، کاستن درد و رنج، ارتقای کیفیت زندگی مردم و سطح خدمات‌دهی به جامعه ایرانی و نظام اسلامی مصروف خواهیم ساخت.

نسخه مناسب چاپ