تفاهم کمیته امداد با سپاه محمد رسول الله(ص) تهران برای خدمت به نیازمندان
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به امضای تفاهمنامه با سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ، گفت: هم افزایی و همکاری لازم برای خدمات به نیازمندان و تعامل دو طرفه در مشارکت‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی با هدف اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت موضوع این تفاهمنامه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی با اعلام امضای تفاهمنامه با سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ،گفت: به منظور همکاری‌های مشترک، بهره مندی از ظرفیت‌های موجود و افزایش تعاملات دو جانبه با هدف اتخاذ تدابیر و انجام اقدامات مؤثر و کارآمد، هم افزایی برای ترویج فرهنگ خیر و احسان و نشر سنت‌های حسنه اسلامی، کاهش فقر و نابرابری توانمندی اقتصادی مددجویان، توسعه کمی و کیفی خدمات به گروه‌های هدف تفاهمنامه همکاری با سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ منعقد شد.

وی افزود: هم افزایی و همکاری لازم برای خدمات به نیازمندان و تعامل دو طرفه در مشارکت‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی با هدف اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت موضوع این تفاهمنامه است.پرپنچی با اشاره به ایجاد و راه اندازی ۴۰۰۰ طرح اشتغال‌زایی و راهبری شغلی و کاریابی، گفت: در همین زمینه برای ۵۰۰۰ مددجو فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: ۳۵۰۰ آموزش کسب و کار با رویکرد مهارت آموزی و ایجاد شغل و راهبری شغلی، ۲۰۰۰ مورد شناسایی، هدایت، نظارت و ارزیابی طرح‌های راهبری شغلی، تشکیل و راه اندازی مراکز نیکوکاری کارآفرینی، حمایت از اجرای طرح‌های نوآورانه و دانش‌بنیان، بازاریابی و فروش محصولات تولیدی، تأمین و بهسازی فضای کسب و کار، توسعه همکاری با جهادگران کارآفرین از دیگر برنامه‌های این تفاهمنامه است.

تولید ۱۵۰ هزار متر مربع فرش دستباف

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: مددجویان این نهاد سال گذشته ۱۵۰ هزار متر مربع فرش دستباف نفیس تولید کردند که بخش زیادی از آن به بازارهای بین‌المللی راه یافت.

حجت‌الله عبدالملکی تاکید کرد: فرش‌بافی از رایج‌ترین مشاغل خانگی در ایران به شمار می‌رود و همه‌ساله قالی‌بافان و تولیدکنندگان صنایع‌دستی سهم به‌سزایی در صادرات و ایجاد اشتغال کشور را به خود اختصاص می‌دهند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از فعالیت بیش از ۵۰هزار طرح اشتغال مددجویان در حوزه فرش دستباف در سراسر کشور خبر داد و افزود: سال گذشته ۱۰۴۸ میلیارد ریال تسهیلات برای راه‌اندازی ۱۷۵۹ طرح اشتغال‌زایی در حوزه فرش‌بافی به مددجویان اختصاص یافت.

عبدالملکی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۱۵۰ هزار متر مربع فرش دستباف توسط قالی‌بافان تحت حمایت کمیته امداد بافته شد، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی کارشناسان، قرار است در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع فرش دستباف توسط مددجویان تولید شود.

نسخه مناسب چاپ