چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۶۰ (برابر با ۲۵ جمادی الثانی ۱۴۰۱، ۳۰ آوریل ۱۹۸۱) نقل شده است
بیانیه ستاد مشترک ارتش به مناسبت شهادت «ستوانیکم علی‌‌اکبر شیرودی»
ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران بمناسبت شهادت شهید ستوانیکم خلبان علی‌اکبر قربان شیرودی اطلاعیه‌ای صادر کرد. بخشی از این اطلاعیه به شرح زیر است:
قهرمانان هوانیروز در نبرد با مزدوران عراقی آنچه را که در توان داشته‌اند، تاکنون مخلصانه و با رشادت کامل انجام داده‌اند و در این راه نظیر سایر برادران رزمنده خود شهدای زیادی به انقلاب خونبار اسلامی تقدیم کرده‌اند. تازه‌ترین رهرو کاروان شهیدان همیشه جاوید هوانیروز «ستوانیکم علی‌اکبر قربان شیرودی» است که در آخرین مأموریت موفقیت‌آمیزش در بامداد امروز هشتم اردیبهشت ماه در غرب کشور به آرزوی سربازی خود رسید و به درجه شهادت نائل شد.

گزارش پرونده حادثه ۱۴ اسفند دانشگاه تقدیم امام شد
پیش‌ازظهر دیروز آیت‌الله موسوی اردبیلی دادستان کل کشور بحضور امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران رسید و با ایشان دیدار و گفتگو کرد.
در پایان این دیدار دادستان کل کشور درباره مسائل مطرح شده در حضور امام گفت: ما هر چند روز یکبار لازم میدانیم بحضور حضرت امام برسیم تا ضمن تقدیم گزارش کارهای انجام شده، در مورد مسائلی که درآینده مطرح است رهنمودهائی دریافت داریم.
آیت‌الله موسوی اردبیلی افزود: راجع به پرونده ۱۴ اسفند دانشگاه نیز گزارش لازم به استحضار امام رسید و رهنمودهائی از ایشان خواستیم و قرار شد انشاء‌اله نتیجه را بعداً بفرمایند.

دومین شکست بزرگ عراق در غرب
نبرد در جبهه‌های غرب کشور با پیروزی رزمندگان مدافع جمهوری اسلامی ایران همچنان ادامه دارد. دیروز (سه‌شنبه) در جبهه سرپل‌ذهاب بدنبال حمله ارتش مزدور عراق به یکی از ارتفاعات این جبهه نیروهای پاسدار، ارتش، بسیج عشایری و تیزپروازان هوانیروز باهم‌آهنگی کامل به این حمله دشمن شدیداً پاسخ دادند.
به گفته یک مقام در این جبهه در جریان عملیات دیروز نیروهای اسلام حدود ۶۰ تانک دشمن متجاوز منهدم شد.
همچنین ۳ فروند میگ متجاوز عراقی با آتش‌ یگان‌های پدافند هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران سرنگون شد.
تیمسار ظهیرنژاد در گفتگو با محمدرضا حیدرزاده خبرنگار اعزامی اطلاعات در مورد جبهه بازی‌دراز گفت: ارتفاعات بازی‌دراز همچون کلید پیروزی منطقه است که بدست نیروهای ایران افتاده است.
فرمانده نیروی زمینی افزود با تسخیر این ارتفاعات استراتژیکی نیروهای ایران تسلط کامل بر منطقه خواهند یافت و بزودی شاهد شکست کامل ارتش مزدور عراق خواهیم بود.

مواضع دشمن ۱۷ بار بمباران شد
جنگنده‌های نیروی هوائی جمهوری اسلامی ایران از تاریخ ۲۴ فروردین ماه تا ۶ اردیبهشت ماه جمعاً ۱۷ بار مواضع مزدوران عراقی را در جبهه‌های مختلف جنگ بمباران کردند.
ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ شماره ۴۸۴ خود حملات هوائی جنگنده‌های ایران به مواضع دشمن را شرح داده است.
امشب در تلویزیون
برنامه اول
۰۰ـ۱۷ سرود
۰۵ـ۱۷ تلاوت قرآن
۱۰ـ۱۷ کودکان و نوجوانان
۰۰ـ۱۸ اخبار استان و شهرستان
۳۰ـ۱۸ اخبار ورزشی
۵۴ـ۱۸ تلاوت قرآن
۰۷ـ۱۹ اذان مغرب
۱۵ـ۱۹ برزگران انقلاب
۰۰ـ۲۰ طرح مشاغل
۳۰ـ۲۰ اخبار
۳۰ـ۲۱ مصاحبه مطبوعاتی با بهزاد نبوی

code

نسخه مناسب چاپ